Pharrell Williams - Špatný tanečník, dobrý zpěvák, ale brilantní rozdavač pozitivní energie

pharrell williamsVe středu 17. 9. naplnil Pharrell Williams O2 Arenu téměř k prasknutí! Zazněly všemi očekávané hity jako Happy nebo Marylin Monroe, ale i skladby jiných interpretů, na kterých se podílel skladatelsky (Hollaback girl či Get Lucky). Představil tak Praze svoje nové album G I R L. Předskokany mu byl Cris Cab a Foxes.


První předskokan, Cris Cab, přivedl dav do varu až téměř ke konci svého vystoupení, na který si šetřil svoje hity známé i těm, kteří jeho jméno slyšeli poprvé. Druhá v pořadí byla britská zpěvačka Foxes, která i když skákala jako hopík, tak podala kvalitní výkon. Jak už to tak bývá, lidé se ale přišli podívat na Pharrella, a tak se hala plně naplnila až k desáté hodině.

Ten, kdo by čekal famózní show, by byl zklamán. Žádné okázalé převleky, monstrózní konstrukce nebo komplikované kreace. Celé představení bylo „čisté“, doprovázeno pouze pěti výbornými tanečnicemi, dvěma vokalistkami a samozřejmě muzikanty po stranách. Jediné, s čím se při koncertu hojně operovalo, byla osvětlovací technika. Některé skladby doprovázely zdařilé animace na projekčních plátnech.

Koncert byl jinak ojedinělý ve způsobu kontaktu s publikem. Williams si na podium dovolil pozvat několik fanoušků, kteří ho během zpěvu doprovázeli nejen tancem, ale i objímáním a polibky. Po chvilce se vyzvaní fanoušci osmělili a naskákali hromadně na podium, Pharrell jim podal ruku a začal je zapojovat do tanečních kreací. Jak málokterý interpret takového formátu by zariskoval natolik jako on. Klobouk dolů! A onen pověstný klobouk od světoznámé návrhářky Vivienne Westwood opravdu sundal již po prvních pár skladbách.

Jednačtyřicetiletý interpret nechal prostor i svým pěti tanečnicím na samostatný výstup. Multikulturní sestava BAES sklidila právem obrovský úspěch. Znatelně největším potleskem byla oceněna slečna s africkými kořeny pro svoji ukázku twerku. Někteří ji označili za sexistickou, nutno tedy podotknout, že tanečnice byly většinu času v teplákách a mikině. Provokovaly například tím, že celou jednu skladbu tančily v županu, který si ani na naléhání publika nesundaly.

V čem je tedy kouzlo Pharrella Williamse? Zdálo by se, že až na pozadí jedné z tanečnic byl celý výstup vcelku průměrný, nic šokujícího. Opak je ale pravdou. On nepředvedl show. On ji v divácích vyvolal. Proto si každý po vystoupení odnášel euforický výraz ve tváři spolu s širokým úsměvem na rtech. Williams totiž dokonale ovládá schopnost přenést obrovské množství „happy“ nálady na přítomné. Dokonale každého ubezpečil, že v dnešním světě, kdy jsme zahlceni zprávami o násilí a válce, je právě tohle to nejdůležitější.

 


 Text: Alena Horáčková
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání