Pražská O2 arena už brzy přivítá Pharrella Williamse

pharrell williamsPrvní sólovou desku vydal před osmi lety pod názvem „In My Mind“. Celkem z desky vyšly tři singly – „Can I Have It Like That“ (featuring Gwen Stefani), „Angel“ a „Number One“ (featuring Kanye West). Album bylo v roce 2007 nominováno na ceny Grammy v kategorii nejlepší rapové album.


Druhý sólový zářez „G I R L“, vydaná letos v březnu, se od svého předchůdce liší počtem tracků, kratší stopáží a odklonem od úzce vyprofilovaného mixu R&B a hip hopu. Nyní je Pharrell podstatně popovější a funkově veselejší. Při poslechu desky lze poznat, že při psaní písní myslel na úspěch svých loňských featuringů. Masově přístupnější jsou i jeho současní pěvečtí hosté. Pharrell vždy spolupracoval s první ligou, kterou poznal coby producent, nyní však vyměnil rappery za umělce jako Justina Timberlake, Alicia Keys nebo Miley Cyrus.

Singl „Happy“, který je titulní skladbou k filmu Despicable Me 2 (Já, padouch 2), se výjimečně rychle stal světovým fenoménem a radiovým hitem. Dosáhl prvního místa iTunes singlových žebříčků ve více než 175 zemích světa (vč. České republiky) a prodalo se ho do dnešního dne více než 2,5 milionů kusů.

Kromě toho Pharrell v minulých měsících převzal čtyři sošky Grammy, včetně ocenění producent roku, album roku (Daft Punk/Random Access Memories), nahrávka roku a nejlepší popova skladba (obě za Daft Punk/Get Lucky). Pharrell je celkově držitelem sedmi cen Grammy. Vyjmenovat všechny úspěchy a rekordy, kterých Pharrell Williams dosáhl s hitem „Happy“, by vydalo na opravdu dlouhý seznam. Spokojme se tedy s konstatováním, že po neskutečnem úspěchu prvního singlu přichází současný král popmusic s další vydařenou skladbou z aktuálního alba G I R L, nazvanou „Marilyn Monroe”. O back vokály se v této skladbě postarala překvapivě Kelly Osbourne.

Pharrell Williams je v současnosti tím umělcem, který určuje, co je „cool“ pro novou generaci. Svým tvořivým přístupem k hudbě, módě a designu vyjadřuje svůj výrazný a osobitý styl. Od svých pubertálních začátků, kdy byl v 90. letech označován jako geniální dětský multi-instrumentalista, přes své producentské úspěchy, které završil v roce 2010 získáním ceny Billboard za producenta desetiletí, až po současny statut multimediálního umělce, Williams nikdy nepřestal skládat a produkovat hudbu.

 


 Text: Petr Novák
Foto: Live Nation

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání