Pharell Williams ukáže fanouškům, jak umí být happy

pharrell williamsSvětová superstar Pharrell Williams potvrdil vystoupení v České republice – fanouškům se představí 17. září 2014 v pražské O2 areně. Několikanásobný držitel ceny Grammy, skladatel, producent a módní guru, je v současnosti jedním z nejúspěšnějších a nejplodnějších umělců na světě.


Pharrell Williams je členem producentského dua The Neptunes, kde působí společně s kamarádem Chadem Hugo, a také se angažuje v alternativním triu N.E.R.D., kde kromě Chada působí i Pharrellův kamarád z dětství, Shay Haley. Obě tato seskupení prodávají miliony desek a na svém kontě mají řadu prestižních ocenění. Začátkem března vydal zpěvák, skladatel a producent Pharrell své druhé album nazvané „Girl“. Jeho vydání bylo ohlášeno singlem „Happy“, který byl nominován na Oscara v kategorii Skladba roku.

Pharrell Williams je významnou postavou nejenom hudební scény. Do hudební branže se skvěle uvedl v projektech The Neptunes či N.E.R.D. Je jedním z mála producentů v historii hip hopu a r‘n‘b, kteří dokázali přijít s něčím úplně novým a nebáli se riskovat a posluchačům nabízet naprosto nezvyklé a neohrané postupy.

Tento umělec je tvořivá síla, která pomocí hudby, módy a designu dokáže vyjádřit svůj osobitý styl. Ať už jako producent nebo jako multimediální superstar, Williams nikdy nepřestal vytvářet nové trendy. Jako jedna polovina The Neptunes pomohl s Chadem Hugem vytvořit takové klasiky, jako je „Get Lucky“ od Daft Punk, „I Just Wanna Love U (Give It 2 Me)“ od Jay-Z, „I’m A Slave 4 U“ od Britney Spears’, „Like I Love You“ od Justina Timberlaka nebo „Drop It Like It’s Hot” od Snoop Dogga. Na svém kontě má více jak 100 milionů prodaných desek a jeho hudba zní jako něco, na co nikdo jiný zatím ani nepomyslel. Vytvořil novy způsob pohledu na zavedené hvězdy jako Snoop Dogg , Madonna, a dokonce i The Rolling Stones. V rámci projektu N.E.R.D. vydal Williams spolu s Hugo a Shae Haleym čtyři nahrávky obsahující nepředvídatelný hybrid alternativního rocku a hip hopu.

Akční rádius jeho práce zahrnuje i navrhovaní soch, šperků a dalších doplňků pro luxusní zboží značky Louis Vuitton a Moncler. V současné době vlastní medialní podnik i am OTHER, který se zabývá zábavou, hudbou, módou a uměním. Pharrell je také spolu-zakladatelem značek Billionaire Boys Club a Ice Cream.

 


 Text: Petr Novák
Foto: Live Nation

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání