AMERICKÝ RAPER GAME PŘEBARVIL SASAZU DO RUDA

The Game - SaSaZu 2010Hvězdný The Game vystoupil v úterý večer v pražském klubu SaSaZu v rámci svého The R.E.D. Album Tour. Ačkoli na něm byla znát únava z předešlých koncertů, což trochu ovlivnilo jeho hlasový projev, odcházeli fanoušci spokojeni. Zejména pak fanynky si přišly na své, když si jich nejméně dvě desítky pozval k sobě na pódium.

 

Úterý 16. listopadu, v předvečer státního svátku, bylo opravdu nabité zajímavými hip hopovými akcemi, tak měli příznivci tohoto stylu z čeho vybírat. To se také projevilo na návštěvnosti v pražském klubu SaSaZu, kde by se na hvězdu Gameova formátu očekával plný sál. Takhle byl zaplněn pouze ze tří čtvrtin, bylo ovšem znát, že dorazili nejvěrnější fanoušci. Ti, co si sem našli cestu, určitě nelitovali.

 

The Game - SaSaZu 2010Program začínal již úderem osmé hodiny, kdy první příchozí zahříval za gramofony DJ Nobodylisten, kterého zhruba po hodině vystřídal DJ Noir. Po něm mělo přijít překvapení večera v podobě prvního předskokana, tím nebyl nikdo jiný než finalista Česko-Slovenské Superstar Ben Cristovao. Ben zde vystoupil s hip hopovou částí svého nového alba za podpory vlastní taneční formace JAD Dance Academy. Zpěvák se netají tím, že je Gameovým fanouškem, a tak si tuto příležitost náležitě užíval.

Další z řady předskokanů byl Henry D. Ten je v této pozici již ostříleným borcem, proto se své úlohy zhostil s grácií. První, kdo nějak více rozhýbal publikum, však byli až slovenští H16. Z části to bylo také tím, že ve druhé polovině svého vystoupení rapovali do známých instrumentálek od KRS One, Dr. Dreho a dalších velkých jmen. Když se kolem půlnoci rozloučili s fanoušky, všichni netrpělivě očekávali příchod hlavní hvězdy večera.

 

The Game si tentokrát nedal tolik na čas jako při svém předchozím vystoupení v České republice na Hip Hop Jamu v roce 2007. Tehdy nechal své fanoušky čekat ve strašlivé zimě téměř hodinu, a tak mu poněkud ztuhly. Letos si vzal ponaučení a po necelé půlhodině vlétl na pódium za znění hymny „Dope Boys“ s Travisem Barkrem. Takový příchod nikdo nečekal, publikum tak šlo okamžitě do varu. Game, zahalený do své tradiční červené barvy symbolizující jeho gang The Bloods, v průběhu koncertu postupně odkládal své svršky, čímž nadchnul zejména dámskou část publika. Červená barva převládala jak na pódiu, tak i pod ním.

Game rapoval sám, a tak vždy zajel pouze části svých tracků. Ovlivnil to však i zpěvákův celkový stav, jak sám zmínil v průběhu koncertu, cítil se poněkud unavený. Ať už to bylo ze společenských důvodů, či z dlouhého koncertního turné, projevilo se to bohužel na jeho hlase, který mu v průběhu koncertu místy vynechával. Americký rapper ovšem těží ze svého obrovského charisma, a tak to publiku, které zajíždělo jeho texty slovo od slova s ním, vůbec nevadilo. Game samotný i lidé pod pódiem se evidentně dobře bavili a celkově si všichni přítomní užívali výbornou atmosféru koncertu.
The Game - SaSaZu 2010

Umělec má ve svém rukávu arzenál hitů, které mohou hrdě nosit nálepku „Club Banger“ (alias klubové pecky). Zejména v první polovině koncertu je chrlil jak na běžícím páse. Zazněly songy ze všech tří alb, které dosud vydal. Z nejúspěšnějšího alba „The Documentary“ to byly například pecky „Dreams“, „Higher“, „Westside Story“ a hity s 50 Centem „How We Do“ a „Hate It Or Love It“. Posledně jmenované zahrál i přes své neshody s Fiddym. To dal však také patřičně najevo, když nechal celý sál pokřikovat „G-U-Not!“ (pozn.: hanlivý název pro 50 Centovu formaci G-Unit).

 

The Game - SaSaZu 2010Z alba „Doctor's Advocate“ pak zazněly skladby „Let’s ride“, „Wouldn't Get Far“ s Kanyem Westem a „It’s Okay (One Blood)“. Při „Wouldn’t Get Far“, asi v polovině koncertu, nechal na pódium vylézt zhruba dvacítku dívek, které už do konce vystoupení neslezly. Z posledního alba „LAX“ zahrál „LAX Files“, či „Dope Boys“. Před songem „My Life“ s Lil Waynem měl Game sympatický proslov, kde vzpomenul na 2Paca a Notorious  B.I.G. Mluvil o tom, že oba zmínění zemřeli kolem svých 25 let a on je moc vděčný za to, že ve svých 30 má dvě děti a může být v úterý večer s námi v Praze. Na vzpomínání navázal také tím, že odjel některé songy obou zesnulých.

 

Na úplný závěr večera se Game svlékl do půl těla, přizval na pódium pár nejvěrnějších fanoušků oblečených do červené barvy gangu Bloods a zahrál jeho asi nejznámější hit „It’s Okay (One Blood)“. Jediné, co by měl Game ještě vypilovat, jsou odchody z pódia. Na velké loučení si totiž nepotrpí, a jak už čeští diváci ví ze zmíněného Hip Hop Jamu 2007, volání o přídavek nemá cenu. Ačkoli to po hudební stránce nebyl nejlepší koncert, který mohl Game nabídnout, určitě nikoho nezklamal, ba naopak. Soudě z nadšených reakcí všech přítomných se jeho show velmi líbila. Jisté je, že Praha zažila jedinečný koncert jedné z největších hvězd současné hip hopové scény.


FOTOGALERIE ke koncertu The Game

Text: Bersen Hoxha
Foto: Kristýna Šmejkalová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání