Prago Union s živou kapelou – další meta překonána

Prago Union
Na tuhle akci se musel těšit každý domácí hip hopový fanoušek. Kapela Prago Union nazkoušela s živými muzikanty své písně a narvaný klub Lucerna Music Bar byl v úterý večer tímto netradičním pojetím unesen. Ti, na které se nedostalo, mohou vyrazit na druhý přidaný koncert ve čtvrtek.

 

Prago UnionV předvečer státního svátku se konala celá řada kulturních akcí. Pražští příznivci hip hopu v mohli mít trochu dilema, zda vyrazit do klubu SaSaZu na amerického rapera Gamea, nebo do Lucerna Music Baru na premiérové vystoupení oblíbeného dua Prago Union s živou kapelou v rámci akce Boombox Pyčo. A těch, co zvolili druhou možnost, nebylo málo. Už několik dní před koncertem hlásili pořadatelé: „Vyprodáno!“. Díky tomu byl nakonec přidán na čtvrtek ještě druhý koncert na stejném místě.

 

Ti, na které se dostalo už v úterý, zažili skvělý večer. Přestože se na hlavní hvězdy večera čekalo až do třiadvacáté hodiny, zcela zaplněný sál se bavil parádně. Pak už přišla na pódium čtyřčlenná živá kapela ve složení Radimo (saxofon, flétna, MPC), Honza Koukal (basa), Bob 'Boogie man' (bicí) a Marek (kytara). Vzápětí dorazili také DJ Maro a hlavně Kato, a mohlo se začít.

 

Prago UnionAčkoliv nezněly písně tak, jak je mají fanoušci naučené z CD, byla to parádní změna. Posun do sfér, které se u nás příliš nenosí. Dva měsíce zkoušení a jedna velká nádhera naživo. Většinou zněly skladby z nového alba „Dezorient Express“, jako například „Ántré“, „Myšlenkovej pochod“, „1/4 Na prd“, „Rozcvička“ do hudby z „Verbálního atentátu“ (jak úžasné bylo slyšet ty známé saxofony živě), ale i píseň „Hip Hop“, při níž publikum nejen skvěle doplňovalo, ale i nadšeně skákalo.

Prolnuly se však i věci z prvního alba „HDP“. Například hned mezi prvními songy zazněla „Pecka s Kurtem“, kde tak nějak už tradičně zahostoval Admirál Kolíbal. Nástroje pak ovládly skladbu „Zvyřátka“. Po hodině skvělé zábavy se postupně všichni z pódia vytráceli, ale výborné publikum si ještě vyžádalo přídavky. Nejdříve Kato zvolil volnější „Hey!“, ale pak došlo i na dvě zásadní hymny. Natřikrát rozjížděný „Kandidát Vět“ a na závěr „Verbální atentát“. Ve stánku si pak lidé kromě nákupu suvenýrů mohli vyzvednout jako dárek také speciálně vydané CD „Metronom“ a ve spojení s úžasným koncertem rozhodně tak své úterní volby nemuseli litovat.


FOTOGALERIE
ke koncertu PRAGO UNION

Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Cyprich

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání