KRS-One vyučoval v Praze hip hop

KRS-One
Tohle byl nářez, jaký pražský klub Lucerna Music Bar dlouhou nezažil. Americká hip hopová legenda KRS-One ve středu večer absolutně ovládla narvaný sál a atmosféra musela vibrovat i se sochou svatého Václava.


KRS-One
Pětačtyřicetiletý KRS-One řádil na pražském koncertu jako dvacetiletý mladík. Lidé v prvních řadách doslova viseli na polokruhovém pódiu, případně na odposleších. A stovky nadšených fandů za nimi vytvářely nezapomenutelnou atmosféru po celou dobu, zhruba osmdesáti minutového vystoupení.

 

Hymny jako „Sound of Da Police“ či „MC‘s Act Like They Don’t Know“ přiváděly některé návštěvníky doslova k šílenství a sám KRS do toho dával skutečně všechno. Trochu ho trápil zvuk, ale pak už se nad drobné problémy povznesl a bavil se spolu s přítomnými. Mezi jeho výtečné skladby občas vstoupil nejlepší freestyler na světě, Supernatural. Ten dokázal zrýmovat na místě cokoliv. Stačilo, když mu diváci podali čepici, zapalovač, vinyl nebo iPhone a Supernatural dokázal během čtyřverší vymyslet takový rým, že většina lidí nechápala, čeho je svědkem.

KRS-One
Tak si museli lidé připadat prakticky celou dobu. Energie od téhle dvojice proudila taková, že jí mohli fanoušci mnohonásobně posílat zpět. Dalším zpestřením bylo vystoupení několika tanečníků break dance, které k tomu vyzval z řad publika přímo KRS. Ten také několikrát zdůrazňoval, že on nabízí skutečný hip hop se vším všudy. Lawrence Christopher Parker, což je jeho civilní jméno, zcela ovládl Lucerna Music Bar a určitě si na svém evropském turné připsal jednu z významných zastávek. Pro české hip hopové fandy šlo rozhodně o jednu z největších událostí letošního roku.


Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Cyprich

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání