One Republic předvedli plné aréně dech beroucí show

one republicJako večírek s několika tisíci přáteli vypadal nedělní koncert americké kapely One Republic. Ta 16. února 2014 v pražské Incheba aréně zahrála nové písně z desky Native i staré úspěšné hity. Od prvního okamžiku bylo jasné, že skupina si celou halu podmaní nejen hudbou, ale také obrovskou dávkou energie, kterou s sebou přivezli a rozhodli se o ni podělit s českými fanoušky.


Málokdy se stane, že na akci není co vytknout. Koncert americké rockové skupiny One Republic v České republice však byl tímto případem. Povedlo se snad vše. Od výběru předskokana Jamese Welshe, který bavil diváky svými typicky britskými kytarovkami, přes ozvučení haly, až po energií nabitou show.

Přesně ve 21 hodin se v zalidněné Incheba aréně strhl křik, pískot a na pódiu se objevili stíny jednotlivých členů kapely. Do poloviny skladby One Republic své příznivce napínali, jakmile ale píseň dosáhla pomyslného vrcholu, plachta spadla a rozjela se velká show. Songy z nové desky „Native“ střídaly starší známé pecky a snad jediný člověk v hale se nemohl nudit.

Zajímavě uzpůsobené plátno atmosféru ještě dokreslovalo. Například při písni „All the Right Moves“ běžel za zády kapely oblíbený videoklip, nebo při „I Feel Again“ zase sestříhané spoty k písni. Nikdo asi nečekal, že zazní také píseň, která One Republic poprvé proslavila „Apologize“, na které spolupracovali s Timbalandem. Frontman Ryan Tedder si ale vyhrál se zpracováním písně a halu překvapil komorní verzí skladby zahranou na piano.

 

one republic


Naopak při singlu „Counting Stars“ všichni zpívali a tančili, takže atmosféra připomínala spíše obrovskou party než koncert. Podobně tomu bylo také u nových hitů „If I Lose Myself“ nebo „Something I Need“.

Očividně dobře naladěný zpěvák Ryan Tedder nešetřil lichotkami na Prahu. Dokonce řekl, že i když se o Paříži říká, že je nejkrásnější, on si to nemyslí. Má Francouze rád, ale podle jeho mínění je Praha ještě krásnější. A ve skladbě „Life in Colour“ pozměnil text na „Praha is like no other“.

Je pravda, že koncertní hudba One Republic se od té, jakou známe z desek, hodně odlišuje. Není tolik uhlazená, ale Tedder je výborný zpěvák a atmosféra propojená s emocemi textů dostává větší šmrnc. A plátno s fotkami Pražského hradu či Staroměstského náměstí při písni „Come Home“ definitivně dostalo i nejpřísnější kritiky. Na závěr kapela fanouškům přislíbila, že se při nadcházejícím turné mohou těšit na další koncertní zážitek v Česku.


Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání