Do Prahy zavítají Public Enemy

Public Enemy
Hip hop opět ovládne Prahu. Jedna z nejvýznamnějších hiphopových skupin Public Enemy, která funguje už téměř třicet let, miří do Čech. Svou show předvedou v neděli 31. října v pražském klubu SaSaZu.

Jsou jednou z nejvlivnějších a nejkontroverznějších skupin historie. V roce 2007 se umístili v žebříčku magazínu Rolling Stones na 44. místě nevlivnějších kapel světa. Díky svým politicky a sociálně zaměřeným textům i nesourodému zvuku vytvořeného známým producentským týmem The Bomb Squad, silně ovlivnili vývoj hip hopu.

Kapela Public Enemy vznikla v roce 1982, kdy Chuck D studoval grafický design na Adelphi University. V místním studentském rádiu WBAU, kde působil jako DJ, se setkal s Hankem Shockleem, a také Billem Stephenym a stali se přáteli. Spolu produkovali o rok později kolekci hip hopových skladeb Super Special Mix Show. Později k nim přibyl Flavor Flav. V roce 1984 slyšel nahrávku Public Enemy No. 1 Rick Rubin a Chucka chtěl okamžitě získat pod svůj label Def Jam. Chuck D dlouho váhal, ale v roce 1987 zformoval kapelu, která neměla a nemá v oboru obdoby. Do sestavy přibyl DJ Terminator X a ProfessorGriff.

V současné podobě vystupují Public Enemy ve složení: Chuck D, Flavor Flav, Professor Griff, DJ Lord, S1W Brother Mike, S1W James Bomb, S1W Pop Diesel. Živé nástroje pak obstarávají Brian Hardgroove, Khari Wynn a  NYCity Mike Faulkner.

Public Enemy

Na kontě mají již šest studiových alb, z toho byly tři multiplatinové, další tři zlaté. Navíc nahráli pět nezávislých desek, z nichž nejnovější je tři roky stará „How You Sell Soul to a Soulless People Who Sold Their Soul?“ Na celkem šestapadesáti turné odehráli Public Enemy více než 1 300 koncertů v pětačtyřiceti zemích.

 

Je to přesně sedm let od první návštěvy Public Enemy v české metropoli, kdy měli koncert v beznadějně vyprodaném klubu Roxy. Do Prahy však přijeli také v květnu před dvěma lety, kdy vystoupili v Incheba Areně.

 

Vstupenky na aktuální pražský koncert hip hopové legendy jsou v ceně 550 Kč včetně poplatků a můžete je zakoupit v síti Ticketpro. Více informací na www.charm-music.cz.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpreta
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání