Do Prahy zavítají Public Enemy

Public Enemy
Hip hop opět ovládne Prahu. Jedna z nejvýznamnějších hiphopových skupin Public Enemy, která funguje už téměř třicet let, miří do Čech. Svou show předvedou v neděli 31. října v pražském klubu SaSaZu.

Jsou jednou z nejvlivnějších a nejkontroverznějších skupin historie. V roce 2007 se umístili v žebříčku magazínu Rolling Stones na 44. místě nevlivnějších kapel světa. Díky svým politicky a sociálně zaměřeným textům i nesourodému zvuku vytvořeného známým producentským týmem The Bomb Squad, silně ovlivnili vývoj hip hopu.

Kapela Public Enemy vznikla v roce 1982, kdy Chuck D studoval grafický design na Adelphi University. V místním studentském rádiu WBAU, kde působil jako DJ, se setkal s Hankem Shockleem, a také Billem Stephenym a stali se přáteli. Spolu produkovali o rok později kolekci hip hopových skladeb Super Special Mix Show. Později k nim přibyl Flavor Flav. V roce 1984 slyšel nahrávku Public Enemy No. 1 Rick Rubin a Chucka chtěl okamžitě získat pod svůj label Def Jam. Chuck D dlouho váhal, ale v roce 1987 zformoval kapelu, která neměla a nemá v oboru obdoby. Do sestavy přibyl DJ Terminator X a ProfessorGriff.

V současné podobě vystupují Public Enemy ve složení: Chuck D, Flavor Flav, Professor Griff, DJ Lord, S1W Brother Mike, S1W James Bomb, S1W Pop Diesel. Živé nástroje pak obstarávají Brian Hardgroove, Khari Wynn a  NYCity Mike Faulkner.

Public Enemy

Na kontě mají již šest studiových alb, z toho byly tři multiplatinové, další tři zlaté. Navíc nahráli pět nezávislých desek, z nichž nejnovější je tři roky stará „How You Sell Soul to a Soulless People Who Sold Their Soul?“ Na celkem šestapadesáti turné odehráli Public Enemy více než 1 300 koncertů v pětačtyřiceti zemích.

 

Je to přesně sedm let od první návštěvy Public Enemy v české metropoli, kdy měli koncert v beznadějně vyprodaném klubu Roxy. Do Prahy však přijeli také v květnu před dvěma lety, kdy vystoupili v Incheba Areně.

 

Vstupenky na aktuální pražský koncert hip hopové legendy jsou v ceně 550 Kč včetně poplatků a můžete je zakoupit v síti Ticketpro. Více informací na www.charm-music.cz.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpreta
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání