CHINASKI: Prima parta, která to umí rozbalit

ChinaskiDalší zastávkou velkolepého T-music Chinaski Tour byla ve čtvrtek 14. října pražská Tesla arena. Chinaski dorazili v plné sestavě i s předkapelou Eddie Stoilow, přesto však byl tento koncert od ostatních v lecčems jiný. Proběhl zde oficiální křest nové desky „Není na co čekat“, jejíž patronkou se stala Tereza Maxová.


Skupina Chinaski sklízí velké úspěchy nejen se svým novým albem, ale i netradičním koncertním turné. Tři zastávky již měli za sebou - v Liberci, Karlových Varech a Brně, když se rozjeli směrem k Praze. Zcela zaplněná Tesla arena byla jednoznačným důkazem, že zde proběhne nevídaná událost. A také se tak stalo! Večer tradičně zahájili Eddie Stoilow. Zvolili pozvolný rozjezd a postupně přidávali na tempu, až se všichni přítomní v hale dostali do správné koncertní nálady.
Chinaski
I když motto dne hlásalo, že „není na co čekat“, potřebovalo speciální pódium před příchodem hlavní hvězdy večera ještě konečné úpravy. Netrpěliví fanoušci museli hodnou chvíli vydržet, než se jejich oblíbenci konečně objevili. Nástup na jeviště byl však velkolepý - za doprovodu videoprojekce a úchvatné světelné show. Od začátku koncertu bylo zřejmé, že se spolupráce kapely s uznávaným americkým producentem Simonem Sidym opravdu vyplatila. Pódium bylo nejen velmi atraktivní na pohled, ale i zcela výjimečné pro fanoušky díky tzv. bazénům. Obrazovky skvěle oživily celou show promítáním animačních projekcí i přímým přenosem z haly, díky němuž mohl každý, bez ohledu na to, kde zrovna stojí, pozorovat kapelu jako by byl jen pár metrů od ní.

Michal Malátný se musel zpočátku zřejmě trochu překonat, protože ho noha po operaci stále bolela. Na jeviště přiskákal po jedné a bylo znát, že mu handicap ještě dává zabrat. Po čase ho však atmosféra koncertu strhla natolik, až skotačil s kytarou tak, jak je u něj obvyklé. Zatímco Chinaski předvedli výborný výkon, jejich publikum trochu zklamalo. Na to, jak je album „Není na co čekat“ velmi prodávané, se projevilo, že ho nemají fanoušci zdaleka ještě tak naposlouchané jako staré songy. Když hrála kapela novinky, povětšinou všichni spíše přihlíželi a pohupovali se do rytmu. Jakmile však zazněly songy jako „1970“ nebo „Vrchlabí“, zpíval s kapelou snad každý. Přítomní také ocenili sólo bubeníka Oty Petřiny, který předvedl, že si s bicími opravdu skvěle rozumí. Svou parádní ukázku završil zahozením paliček do rozvášněného publika a sklidil obrovský ohlas.
Chinaski
Ve druhé části večera se na pódiu objevila návštěva v podobě Terezy Maxové, která přišla pokřtít v pořadí již osmé studiové album skupiny. Patronka Nadace Tereza Maxová dětem klukům popřála mnoho štěstí a poděkovala jim za podporu nadace, s níž Chinaski dlouhodobě spolupracují. Následně ještě kluci převzali zlatou desku. Tu interpretovy předává hudební vydavatelství za úspěšný prodej díla, a to po limitu 10 tisíc prodaných kusů. Což kapelu zajisté potěšilo.

Závěrem večera zazněly hity jako „1. signální“ nebo „Stejně jako já“. Michal Malátný pozval na pódium fanoušky z bazénků, kterým se tak jistě splnil tajný sen. Nadšené publikum však nenechalo kapelu jen tak snadno odejít. Odpočítalo návrat Chinaski na pódium a spokojeně si vyslechlo snad nejoblíbenější „Tabáček“ a jednu ze starších pecek „Klára“. Pokud chcete zažít tuto jedinečnou atmosféru na vlastní kůži také, Chinaski odehrají ještě poslední dva koncerty, a to 18. října v Ostravě a 27. října v Pardubicích. Naposlouchejte si pořádně nové songy a hurá na koncert. Takovouhle show totiž jen tak nezažijete!


FOTOGALERIE Z KONCERTU
ZDE

 

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání