Předvánoční dárek? Elton John vystoupí v Praze

elton johnAnglický popový zpěvák, skladatel a klávesista Elton John potvrdil termín svého pražského koncertu. Českým posluchačům se představí 18. prosince 2013 v pražské O2 areně. V doprovodu své kapely předvede v předvánočním čase své největší hity.


Elton John je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Je znám díky hitům jako „Rocket Man“ a „Tiny Dancer“ z počátku 70. let, ale jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let. K jeho nejznámějším písním patří též písničky „Daniel“, „Candle In Wind“, „I´m Still Standing“ nebo „Can You Feel The Love Tonight“, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob „Lví král“. Celkem se jeho nahrávek po celém světě prodalo více jak 200 milionů kopií.

Elton John se však proslavil i svými dalšími aktivitami, podporou charitativních projektů, založením nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

Zpěvák, skladatel a klavírista Sir Elton Hercules John, nositel Řádu britského impéria, se narodil 25. března 1947 v Londýně. Původně se jmenoval Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno Hercules používá jen velmi zřídka.

Do Prahy se vrátí po více jak třech letech od své poslední návštěvy, kdy nadchl diváky ve vyprodané O2 areně. Poprvé se zde představil v roce 1984 v Paláci kultury. Vstupenky jsou v prodeji v cenové relaci od 1 390 Kč do 2 590 korun.

 


 Text: Livna
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání