Carlos Santana představí Česku svou novou desku

Carlos Santana Karneval barev a gejzír hudby vypukne první srpnový den v pražské O2 areně. Do České republiky se po třech letech vrátí umělec Carlos Santana, nositel deseti cen Grammy a jeden z nejslavnějších kytaristů současnosti. V Praze vystoupí v rámci své koncertní šňůry World Tour 2013. Letos 66letý Santana na svých vystoupeních propaguje nejnovější desku.


Carlos Santana během celé své kariéry hýří všemožnými barvami a prostřednictvím své univerzální mnohonárodnostní hudby rozdává poselství lásky, tolerance a bratrství. Carlos do své tvorby absorboval všemožné vlivy, od afro-kubánských rytmů až po arabskou nebo indickou hudbu. Od ostatních kapel se od počátku kromě svého kytarového umění odlišoval zejména užíváním různých exotických nástrojů. Za svoji kariéru dosud prodal více než 100 miliónů alb a živě zahrál před více než 100 milióny fanoušků.

Po více či méně úspěšných deskách vydal Carlos Santana v roce 1999 přelomové a megaúspěšné album „Supernatural“, na jehož písních se při skládání podílel například legendární kytarista Eric Clapton nebo velmi uznávaná zpěvačka Lauryn Hill. „Supernatural“ vystřelilo až na samotný vrchol americké hitparády Billboard. Nejúspěšnějšího alba Carlose Santany se doposud celosvětově prodalo více než 35 miliónů kopií. Deska obsahuje i španělsky zpívané písně. Kytarista za „Supernatural“ v únoru 2000 obdržel celkem devět cen Grammy. K nejcennějším oceněním patřily ceny za „Album roku“, „Nejlepší rockové album“ a „Nahrávka roku“ („Smooth“). Hit „Smooth“ se stal nejhranějším videoklipem v historii hudební televize VH-1.

Carlos Santana Jeho posledním albem je „Shape Shifter“ z roku 2012, které nahrál v novém labelu Starfaith Records a jež debutovalo na 16. příčce prestižní americké hitparády Billboard. Album se skládá ze 13 sólových písní, ke kterým přizval jediné hosty, kterými byli jeho dvorní vokalisté Andy Vargas a Tony Lindsay.

Carlos Santana věří v hudbu. Nejen v její schopnost udivovat a potěšit, ale i v její sílu vzbuzovat emoce. Vnímá ji jako proud energie, dotyk života. A právě hledání zdroje této síly je základním podnětem ke Carlosovým hudebním vizím. Originální je i jeho kytarový projev, který na koncertě umocňuje jeho jedinečná doprovodná kapela. Spolu s ní se Santana českému publiku představí potřetí, vrátí se po třech letech od svého úspěšného vystoupení.

 


Text: Livna
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání