Toxique oživí své Outlet People

Toxique - Outlet People
Kapela Toxique se výrazně promění, respektive svůj zevnějšek, v jádru zůstávají pořád skvělou zábavnou kapelou. Na blížícím se bohatém turné k nové desce Outlet People představí zbrusu novou image, kterou se nyní budou prezentovat, a bude stát za to.

Toxique nedávno vydali své druhé album „Outlet People“ a v sobotu 9. října k němu odstartují téměř dvouměsíční koncertní turné. Křest proběhne právě příští víkend v Praze v rámci Designbloku. Následně projede skupina celou republiku a čtyři koncerty v listopadu odehraje dokonce ve Velké Británii, kam si Toxique vybral management polské zpěvačky Kayah.

 

Toxique - Outlet PeopleDětský pokojíček spojený s debutovou deskou je už minulostí. „Pryč s rozvrzaným gaučem! Na hranici s polštářema plnýma roztočů! Vykoupali jsme se, napatlali dětským olejíčkem a strašně se těšíme na náš první koncert v nových župáncích,“ vzkazují Toxique svým fanouškům. Na turné představí kompletní novou image, na které spolupracovali se Studiem Najbrt - má být hranatá, plná studených barev a kontrastů. Účesy jim vytvořila Petra Měchurová a její tým. Se změnou budou souviset i kostýmy, které ráda zpěvačka kapely Klára Vytisková při koncertech používá. Převlékat se bude ale přímo na pódiu ve speciální kabince. Zatímco dříve používala Klára vlastní oblečení, nyní oslovila výtvarnici Martynu Štěpán Dworakowsky, která dělá kostýmy do divadel.

 

Nyní se Klára se svými čtyřmi kolegy v kapele snaží vyladit celou podobu koncertů a do nového kabátu zapracovat také některé starší písničky. Na větších vystoupeních zapojí do konceptu také videoprojekce. První prosincový den zahrají Toxique na tradičním vánočním koncertu v pražském Paláci Akropolis, turné skončí o dva dny později v Jablonci nad Nisou.

 

Kromě image na pódiu si můžou fanoušci zakoupit také různé předměty spojené s novou vizáží kapely. Na přelomu září a října se začala prodávat exkluzivní limitovaná edice firmy Botas vyrobená podle kolektivního návrhu Toxique. I tvůrci filmu „Román pro muže“, který se do kin dostal minulý týden, se rozhodli pro spolupráci s touto kapelou. Ve filmu zazní hned tři jejich písně.
Toxique - Outlet PeopleOutlet People Toxique Tour 2010:
9. 10. křest desky Praha - Designblok (Superstudio Designbloku)
13.10. Olomouc (U-klub)
14.10. Valašské Meziříčí (M-Klub)
15.10. Šumperk (Music Machine)
16.10. Vysoké Mýto (MKLUB)
23.10. Plzeň (Buena Vista)
27.10. České Budějovice (Solnice)
28.10. Sušice (Tradiční kloub)
29.10. Strakonice (Habeš)
30.10. Český Krumlov (Antré)
6.11. Hořovice (Klub Labe)
11.11. Londýn (O2 Shepards Bush Empire)
14.11. Liverpool (O2 Academy Liverpool)
16.11. Birmingham (O2 Academy Birmingham)
18.11. Glasgow (O2 Glasgow ABC)
19.11. Domažlice (Kulturní dům)
23.11. Pardubice (Kongresové centrum)
24.11. Ostrava (Templ Music Club)
25.11. Frýdek - Místek (Stoun)
26.11. Krnov (Kofola Music Club)
29.11. Kroměříž (Dům kultury)
1.12. Praha (Palác Akropolis)
2.12. Brno (Fléda)
3.12. Jablonec nad Nisou (Na Rampě)
Text: Pavel Urba
Foto: Toxique


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání