Helena Vondráčková přenesla Broadway do Státní opery

Helena Vondráčková - On Broadway
Královna naší hudební scény, Helena Vondráčková, se včera představila ve Státní opeře Praha s repertoárem písní, které pochází z muzikálů nebo hudebních filmů. Rozmanitý výběr songů podpořil i pestrý výběr hostů jako je Bára Basiková, Jiří Korn a 4TET, Petr Kolář, Marián Vojtko nebo Miro Dvorský.

 

Helena Vondráčková - On BroadwayKdo si myslel, že okolo sedmé hodiny večerní, kdy koncert začínal, budou před Státní operou Praha dlouhé fronty, byl na omylu. Nikoli však z nezájmu, ba právě naopak. Natěšení diváci se už nemohli dočkat své oblíbené hvězdy, a tak ukázněně seděli a netrpělivě vyhlíželi alespoň kapelu. Světla zhasla, kapelníci Bon Art Pops Orchestra se usadili na svá místa a za prvních tónů přišel dirigent František Drs, se kterým už Vondráčková spolupracovala například na Vánocích v Opeře. Hudba zrychluje, nabírá na intenzitě a za bouřlivého potlesku přichází hvězda večera - Helena Vondráčková. Ta nezůstává nic dlužna své pověsti zpěvačky s nejen silným hlasem, ale i tanečním nadáním a její elán se pomalu přenáší i do prvních řad v opeře, kde se diváci už od začátku lehce natřásají do rytmu.

 

Hříšný tanec i Šíleně smutná princezna
Songy, které si Vondráčková pro speciálně komponovaný večer vybrala, známe z muzikálů a filmových snímků, takže proto název koncertu – On Broadway - nese jméno nejslavnější muzikálové scény, jenž se nachází v Americe. Písně, které zazněly, ovšem důvěrně známe i v Čechách, takže se přítomní zaposlouchali do melodií z Hříšného tance, Noci na Karlštejně, Bídníků, Šíleně smutné princezny, Vlasů, Hello, Dolly či Flashdance neboli blíže songy „Lásko má, já stůňu“, „Aquarius“, „A ty se ptáš co já“ nebo „What I Feeling“.

 

Nedílnou součástí show byli ale i hosté. Duety s Helenou Vondráčkovou si zde střihli Marián Vojtko, Petr Kolář, německý baritonista Vladimir Boldt nebo operní pěvec Miro Dvorský. Toho Vondráčková uvedla jako člena hudební rodiny, v níž čtyři z pěti synů, jsou operní zpěváci. „Pouze jeden se nepovedl... je ekonom,“ objasnila s humorem zpěvačka povolání pátého ze sourozenců.

 

Helena Vondráčková - On BroadwayPrecizní 4TET a famózní Basiková
Větší prostor pak dostali dva hosté. Prvním z nich byla kapela 4TET v čele s Jiřím Kornem, který si přinesl zajímavou rekvizitu – zlatý zub. Ta měla menší háček. „Musí čtyři hodiny schnout,“ dodal Korn a vycenil své zlato do hlediště. Jako profesionál ovšem dokázal bravurně zazpívat charakteristické písně a capella 4TETu. Po výstupu skupiny následoval už samotný duet s Helenou a nemohl chybět ani tanec, který spojuje dlouholetou spolupráci Vondráčkové a Korna. Druhým hostem, který se uvedl sólově, byla Bára Basiková. Ta zazpívala tklivé tóny z Jesus Christ Superstar, který se opět začne hrát v Hudebním divadle Karlín. Následoval i společný duet a vystoupení Báry Basikové bylo zakončeno obrovskými ovacemi diváků, takže se Basiková ještě rychle vrátila na pódium, až ji Vondráčková musela usměrnit, aby si nezlomila i druhou nohu (Basiková měla nedávno zlomenou nohu, kterou si pochroumala na dovolené – pozn. red.).

 

Na Dlouhou noc nakonec nedošlo
Když se blížil závěr večera, diváci odměnili zpěvačku aplausem a hlasitým pokřikováním „bravo" i během písní. Samotný konec a nástup všech účinkujících si vyžádal už standing ovation a žadonění o píseň „Dlouhá noc“. Té se sice diváci nedočkali (song bychom asi ve filmech a muzikálech hledali marně), ale zato zpěvačka přidala „Utiš se, má Argentino“ z muzikálu Evita.

 

On Broadway Heleny Vondráčkové se ukázal jako zajímavý projekt, který se setkal s velkým úspěchem. V úterý 21. 9. večer čeká fanoušky ještě jeden koncert. Škoda je, že koncerty jsou pouze dva a ne třeba celá koncertní šňůra, jakou už brzy absolvují Eva Urbanová a Karel Gott s jiným koncepčním turné. Vondráčková však opět dokázala, že patří mezi hvězdy naší pěvecké scény. Kdo si tento projekt nechal proklouznout mezi prsty, nemusí zoufat. Po sále korzovala kamera, která zaznamenala průběh koncertu pro připravované DVD.Text: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání