Helena Vondráčková zazpívá hity z Broadwaye

Helena VondráčkováPopulární zpěvačka Helena Vondráčková vystoupí ve dnech 20. a 21. září na dvou speciálních koncertech ve Státní opeře Praha. Zazpívá zde totiž s celou řadou hostů největší hity z muzikálové Broadwaye a filmových pláten.

Dva výjimečné večery nachystá z kraje příštího týdne pro své fanoušky Helena Vondráčková. V malebném prostředí Státní opery Praha zazní nejznámější muzikálové a filmové melodie. Helena Vondráčková na to však nebude sama. Pozvala si řadu známých hostů, jako jsou Bára Basiková, Miroslav Dvorský, Jiří Korn a 4TET, Petr Kolář, Marián Vojtko a další. Z Německa pak přijede baritonista Vladimír Boldt, se kterým Helena nazpívala duety pro loňské setkání v Berlíně. Hudební doprovod obstará Bon Art Pops Orchestra a scénář večera si vzal na starost známý bavič a textař Karel Šíp.

 

Helena Vondráčková“Účastnit se dvou koncertů ve Státní opeře je asi pro každého příjemná záležitost. Nedávno jsme měli na tomto prestižním pódiu benefiční koncert se 4TETem a moc jsme si to užívali. Věřím, že i koncerty, kde vystupujeme jako hosté Heleny Vondráčkové, prožijeme ve stejném duchu a atmosféře,“ řekl Jiří Korn. Ten s hlavní hvězdou večera zazpívá a zatančí slavnou píseň z filmu Hříšný tanec a ve skladbě „My milujem jazzband“ budou oba společně dokonce stepovat. Druhou polovinu večera zahájí slavná Hello Dolly s velkolepou taneční choreografií. Zazní i melodie z muzikálů Kráska a Zvíře, Goya, Jesus Christ Superstar, Vlasy, West side story či Noc na Karlštejně.

„Na koncert s Helenou se velmi těším a rád jsem přijal její pozvání, protože si ji vážím nejen jako vynikající a profesionální zpěvačky, ale také jako člověka a přítele,“ uvedl Miroslav Dvorský. Vstupenky na akci se pohybují v rozmezí od 550 do 2.300 Kč. V předprodeji je lze zakoupit v síti Bohemia Ticket a v pokladně Státní opery Praha. Oba koncerty začínají v 19 hodin.

 

Helena Vondráčková
Třiašedesátiletá Helena Vondráčková odstartovala svou pěveckou kariéru vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty v roce 1964. O rok později se stala Zlatou slavicí a nastoupila do angažmá v divadle Rokoko. Od roku 1968 tvořila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem trio Golden Kids. Hrála také v pohádce Šíleně smutná princezna, ale i v dalších filmech. Natočila celou řadu desek a zahrála si i v některých muzikálech. Několik let spolupracuje s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem. V pondělí 27. září ji vyjde 2CD Recitál, které natočila loni v Divadle Kalich.

Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání