Helena Vondráčková zazpívá hity z Broadwaye

Helena VondráčkováPopulární zpěvačka Helena Vondráčková vystoupí ve dnech 20. a 21. září na dvou speciálních koncertech ve Státní opeře Praha. Zazpívá zde totiž s celou řadou hostů největší hity z muzikálové Broadwaye a filmových pláten.

Dva výjimečné večery nachystá z kraje příštího týdne pro své fanoušky Helena Vondráčková. V malebném prostředí Státní opery Praha zazní nejznámější muzikálové a filmové melodie. Helena Vondráčková na to však nebude sama. Pozvala si řadu známých hostů, jako jsou Bára Basiková, Miroslav Dvorský, Jiří Korn a 4TET, Petr Kolář, Marián Vojtko a další. Z Německa pak přijede baritonista Vladimír Boldt, se kterým Helena nazpívala duety pro loňské setkání v Berlíně. Hudební doprovod obstará Bon Art Pops Orchestra a scénář večera si vzal na starost známý bavič a textař Karel Šíp.

 

Helena Vondráčková“Účastnit se dvou koncertů ve Státní opeře je asi pro každého příjemná záležitost. Nedávno jsme měli na tomto prestižním pódiu benefiční koncert se 4TETem a moc jsme si to užívali. Věřím, že i koncerty, kde vystupujeme jako hosté Heleny Vondráčkové, prožijeme ve stejném duchu a atmosféře,“ řekl Jiří Korn. Ten s hlavní hvězdou večera zazpívá a zatančí slavnou píseň z filmu Hříšný tanec a ve skladbě „My milujem jazzband“ budou oba společně dokonce stepovat. Druhou polovinu večera zahájí slavná Hello Dolly s velkolepou taneční choreografií. Zazní i melodie z muzikálů Kráska a Zvíře, Goya, Jesus Christ Superstar, Vlasy, West side story či Noc na Karlštejně.

„Na koncert s Helenou se velmi těším a rád jsem přijal její pozvání, protože si ji vážím nejen jako vynikající a profesionální zpěvačky, ale také jako člověka a přítele,“ uvedl Miroslav Dvorský. Vstupenky na akci se pohybují v rozmezí od 550 do 2.300 Kč. V předprodeji je lze zakoupit v síti Bohemia Ticket a v pokladně Státní opery Praha. Oba koncerty začínají v 19 hodin.

 

Helena Vondráčková
Třiašedesátiletá Helena Vondráčková odstartovala svou pěveckou kariéru vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty v roce 1964. O rok později se stala Zlatou slavicí a nastoupila do angažmá v divadle Rokoko. Od roku 1968 tvořila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem trio Golden Kids. Hrála také v pohádce Šíleně smutná princezna, ale i v dalších filmech. Natočila celou řadu desek a zahrála si i v některých muzikálech. Několik let spolupracuje s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem. V pondělí 27. září ji vyjde 2CD Recitál, které natočila loni v Divadle Kalich.

Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání