Závěr podzimu osvěží společné turné Tomáše Kluse s Janou Kirschner

Tomáš Klus a Jana Kirschner turné 2010Deset zastávek během patnácti listopadových a prosincových dnů mají naplánováno na společném turné český zpěvák Tomáš Klus a jeho slovenská kolegyně Jana Kirschner. Toto spojení dvou výjimečných umělců potěší fanoušky po celé České republice.


Teprve čtyřiadvacetiletý Tomáš Klus už toho dokázal za několik let víc než dost. Jeho alba „Cesta do záhu(d)by“ a „Hlavní uzávěr splínu“ si našla mnoho posluchačů a na jeho koncerty chodí stále více lidí. Loni získal na Hudebních cenách Anděl ocenění v kategorii Zpěvák roku a také jeho herecké nadání je nepopiratelné. Před sebou má poslední rok studia na DAMU. Během září a října se ještě objeví na několika koncertech, ovšem velké turné chystá až na závěr listopadu a začátek prosince. V tomto období totiž objede deset českých měst na společné šňůře se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner.

 

Tomáš Klus a Jana Kirschner turné 2010Té je už jednatřicet let a na česko-slovenské hudební scéně je dobře známá. Na jaře vydala svou šestou řadovou desku „Krajina rovina“, kterou produkoval Eddie Stevens, a sklidila úspěch u fanoušků i kritiků. Za sebou má Kirschner spolupráci s řadou českých interpretů jako Michal Horáček a Petr Hapka, Lenka Filipová, Wanastowi Vjecy, ale i se svými krajany Meky Žbirkou, Peterem Lipou či kapelou Para.

 

V roce 2007 natočila v angličtině album „Shine“, které produkoval Ross Cullum a několik let žila v Londýně, aby se s deskou prosadila také na zahraničním trhu. To se po průtazích ze strany vydavatelství zcela nepodařilo, a tak se vrátila domů a opět baví své příznivce zde. V kariéře Jana Kirschner získala čtyřikrát ocenění Zlatý Slávik v kategorii Zpěvačka roku, ale také řadu dalších cen. Klus si s populární zpěvačkou vyzkoušel spolupráci už loni, kdy byl hostem na jejím koncertu v pražském Lucerna Music Baru. Nyní si spolu užijí celé turné.


Tomáš Klus a Jana Kirschner turné 2010JANA KIRSCHNER A TOMÁŠ KLUS - TOUR 2010
22. 11. Karlovy Vary - Termál
23. 11. Plzeň - Šeříkovka
24. 11. České Budějovice - Metropol
25. 11. Liberec - Lidové sady
26. 11. Brno - Semilasso
29. 11. Zlín - Kino – velký sál
30. 11. Hradec Králové - Aldis
2. 12.  Ostrava - Dům kultury
4. 12.  Praha - Lucerna
6. 12.  Olomouc - KD Sidia


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání