Portless ovládli Lucerna Music Bar

portlessVysoká očekávání přilákala staré fanoušky Support Lesbiens i nové zvědavce do pražského Lucerna Music Baru. Ve středu 24. dubna se totiž na prvním samostatném koncertu představila nová formace Portless v čele s Kryštofem Michalem. Zazněly nové písničky i staré hity.


Už po příchodu do pasáže Lucerna muselo být každému jasné, že Music Bar bude plný. Dobře naladění fanoušci nedočkavě postávali před klubem i několik desítek minut před otevřením. V osm hodin už byla pasáž jen těžko průchozí a dlouhá fronta dosahovala téměř do Vodičkovy ulice.

Kapela se rozhodla, že své fanoušky bude rozmazlovat hned od začátku, a tak hostesky u vchodů rozdávaly limitovanou edici cd s ochutnávkou jejich tvorby. Na nosiči jsou tři nové tracky. Vzhledem k tomu, že Portless se zformovali během prosince 2012, kluci toho více nestihli. Na oficiálním albu už ale pracují, a pokud vše půjde, jak má, nová deska bude na světě v září tohoto roku.

Po krátkém vystoupení předkapely, která návštěvníky naladila, se už dala atmosféra krájet. V deset hodin tak za mohutného pískání a tleskání odstartovala show. René Rypar vystoupal v černých brýlích, kšiltovce, kožené bundě a megafonem u pusy na pódium. Frontman Kryštof Michal ho následoval jen o několik málo vteřin později.

 

portless


Nutno říct, že energičtí Portless sestavili playlist opravdu dobře. Nové písně ještě nejsou příliš známé a staré hity spolehlivě udržely fanoušky ve varu po celou dobu trvání koncertu. Všichni si tak užili známé písně jako „Sweet Little Something", při které se všude vesele tančilo, ale také nové počiny jako „Hero" nebo „Dream A Dream".

Čtyřčlenná partička v čele s Kryštofem Michalem v modrém úboru zahrála samozřejmě i nejznámější z nových písní „New Ride". Skladba má všechny předpoklady pro to stát se hitem. A tak na ní vsadili a natočili svůj první klip.

Atmosféra byla během celého vystoupení velice příjemná, kapela si koncert užila a těší se na další živáky. Mimo jiné také na letním Sázavafestu. A tak kluci zřejmě ani nepostřehli, že na konci v publiku ubyly tak dvě desítky lidí, kteří nevydrželi do konce a klub opustili v průběhu večera.Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Sylvie Zapletalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání