Kabáti vyráží na turné s Big Bandem

kabátKapela Kabát si připravila nejen pro fanoušky lahůdku. Spojila své síly s velkým Big Bandem a s ním projíždí nejen Českou republiku, ale společně zavítají i na Slovensko. Berte diáře a zaškrtněte si termíny.


Kabáti vyslali jasnou zprávu. Po zralé úvaze se rozhodli použít naživo „dechy“. Ten nápad je zde již dlouho a vyplývá i z faktu, že se dechové nástroje často objevují v nahrávkách kapely. Nejde tedy o snahu překvapit za každou cenu, ale o spontánní nápad. Skupina si uvědomila, kolik jejích písní obsahuje tyto atributy, a co by se stalo, kdyby se z toho udělal fór a třeba i polovina koncertu. Chuť mít živé dechy na koncertě je tu dávno, ale teď se to myšlenkově celé posunulo o kus dále! Ano, jde to obejít pomocí různých playbacků a mašinek, ale to prostě není ono. Živý Big Band, to je nenapodobitelná hudební hmota!

Výjimečná bude i scéna. Ta se přemění do stylu třicátých let, do designu legendárních klubů a kabaretů z doby, kdy je navštěvovali Al Capone a jemu podobní hejskové. Jde o okázalost a pompu, neměly by chybět ani krásné tanečnice v dobových kostýmech. Ty doplní veškeré atributy, které jsou pro Kabát typické - bohaté videoprojekce, velkolepě pojatá světla, pyrotechnika - o nový, živý rozměr scény.

 

kabát


Kapela hlásá, že projekt je v podstatě volným pokračováním projektu Banditi di Praga. V tichosti se vše připravuje přibližně čtyři roky a zkoušky jednoznačně potvrdily, že je to krok správným směrem a že toto spojení je mnohem více dynamické než všemi očekávaná, mnohokráte prezentovaná, ale bohužel ne vždy vydařená spojení se symfonickým orchestrem.

Nebudou ale chybět ani největší hity Kabátů, zazní i v posledních letech méně hrané skladby, ve kterých se už objevily prvky Big Bandu a Dixilandu, byť třeba v menším měřítku.
Turné bude probíhat v halách a na zimních stadionech. Jde o šest exkluzivních koncertů v ČR a tři koncerty na Slovensku.

„Fanoušci Kabátu se nemusejí ničeho obávat. Nejde v žádném případě o hokus pokus za každou cenu. Trumpety používáme dávno a spojením s Big Bandem to celé dostalo nový grády. Kabát si hraje to svý a Big Band se k nám přidá. Nesnažili jsme se po dohodě s klukama, co psali noty pro dechaře, o přearanžování Kabátu do swingového kabátu, ale Big Band funguje jako další dimenze, kterou si normálně na svých koncertech z mnoha nejen praktických důvodů nelajsneme,“ tak láká Kabát na své turné.


Termíny Turné 2013:  

  • 24.4.Pardubice - ČEZ Aréna
  • 27.4.Olomouc – Zimní stadion
  • 30.4.Ostrava – ČEZ Aréna
  • 2.5.Košice – Steel Arena
  • 4.5.Zvolen – Zimný štadión
  • 7.5.Bratislava - Incheba
  • 9.5.Brno – BVV – Pavilon „P“
  • 11.5.Plzeň– ČEZ Aréna
  • 14.5.Praha – O2 ArénaText: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání