Hudba, která potěší vaše uši

KULTURNÍ SERVIS PULSS přicházejícím podzimem pro vás máme další CD tipy novinky, které nedávno vyšly. Pětadvacetiletou americkou zpěvačku Katy Perry s  albem „Teenage Dream“, dva roky starý záznam los angelského koncertu sedmdesátiletého Brita Ringo Starra, a nakonec „Delikatesy“ již zesnulého Jana Wericha, který by letos oslavil 105. narozeniny.
Katy PerryKatheryn Elizabeth Hudson, známá jako Katy Perry vydala své první album s názvem „Kate Hudson“ už v roce 2001, ovšem proslavila se svou deskou „One Of The Boys“ o sedm let později. Hity jako „I Kissed a Girl“ a „Hot N Cold“ se staly populární po celém světě. Nyní přichází mladá zpěvačka s novou nahrávkou „Teenage Dream“ a opět se na ní výrazně podíleli Dr. Luke, Max Martin či Tricky Stewart. Na prvním singlu „California Gurls“ dostal šanci host alba, Snoop Dogg, a v éteru už také koluje zmíněná titulní skladba „Teenage Dream“. Za mořem se deska po pár dnech prodává velmi dobře. Katy dává svým českým fanouškům malou šanci, aby ji viděli, neboť se během plánovaného turné zastaví 1. října v Budapešti a o pět dní později ve Vídni.

 


Ringo Starr - Live At The Greek Theatre 2008Bývalý bubeník slavné liverpoolské kapely The Beatles vydal své album „Y Not“ na začátku letošního roku. Léto ale nyní okořenil nahrávkou z koncertu v Los Angeles, který se konal v roce 2008. Proto nese CD a DVD nosič v jednom balení název „Live At The Greek Theatre 2008“. Hudební nahrávka obsahuje šestnáct stop a na DVD jich najdete ještě o jedenáct více. Všichni fanoušci bubeníka, zpěváka i herce v jedné osobě na záznamu najdou hity z éry The Beatles, ale i sólové skladby z bohaté kariéry Ringo Starra. Ten své sedmdesáté narozeniny oslavil přes léto na turné po Spojených státech amerických se svým All Starr Bandem.

 


Jan Werich Pokud si chcete večer místo televize poslechnout něco moudřejšího a vtipnějšího, pak sáhněte po Janu Werichovi. Připravte se na inteligentní mluvené slovo z vydolovaných úvah „O srandě“, „O židli“, „O štice chycené na pstruha“ a na další lahodné kousky. Dosud digitálně nevydané nahrávky se skví na novince „Delikatesy“. Werich však také na této desce čte z knihy Roarka Bradforda „Černošský Pán Bůh a páni izraelité“, a přednáší báseň F. L. Čelakovského „Blázni byli, kordy měli“. Uslyšíte však i příběh „Moje žena Penelopa“ z reklamního filmu. Zvukové záznamy pocházejí z archivu Ondřeje Suchého.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání