Eva Urbanová a Karel Gott v Děčíně nabídli ochutnávku svého turné

Eva Urbanová a Karel Gott
Operní pěvkyně Eva Urbanová a náš nejpopulárnější zpěvák Karel Gott zpříjemnili poslední prázdninový den těm, kteří se vydali do severočeského Děčína, aby spatřili jejich společný koncert. Ten byl první ochutnávkou k jejich velkému turné, jež bude dvojice pěvců v následujících měsících absolvovat.

Sedmá hodina večerní, děčínský Zimní stadion. Právě tam si to v úterý namířilo kolem dvou tisíc lidí, aby si poslechli v podstatě předpremiéru nadcházejícího turné Evy Urbanové a Karla Gotta, protože šňůra se naplno rozjede až v říjnu. Nechyběly operní árie, největší hity obou protagonistů a samozřejmě také společné duety.

 

Eva Urbanová a Karel GottNe náhodou se koncert konal právě na tomto místě. Stadion byl totiž ještě na začátku srpna pod vodou, a tak se umělci rozhodli město podpořit jak umělecky, tak i finančně. Darovali materiální pomoc za zhruba 100 000 korun, aby odklízení následků povodní bylo alespoň trochu snazší. A jako bonbónek místním obyvatelům nabídli i onu zmiňovanou ukázku společného turné.

 

Rocková Urbanová a to nejlepší z Gotta
Deset minut po sedmé se v prostorách chladného a stále po stopách povodní i viditelně zasaženého stadionu rozsvítila světla na pódiu, kapela Boom!Band Jiřího Dvořáka rozehrála své nástroje a za bouřlivého potlesku vešla očekávaná dvojice Urbanová – Gott. Úvodní song z muzikálu Fantom opery rozehřál atmosféru v sále a ukázal, že oba protagonisté jsou ve skvělé formě. Karel Gott ihned v úvodu také poznamenal, že vystoupení je stoprocentně přírodní, protože je naživo, tudíž se vlastně jedná o biokoncert. Po první společné písni se aktéři přizpůsobili místnímu prostředí a chodili „na střídačku“.

Eva Urbanová nabídla ukázku z operních árií, ale také vyznala svoji lásku rocku a heavy metalu, takže ušním receptorům návštěvníků polahodily melodie španělské, italské nebo řecké, ale také zazněly písně od Vangelise, Nightwish nebo Queen, přičemž k songu „We Will Rock You“ se přidal i sám Mistr. Ten ve svých sólových partech zase připomněl své největší hity jako „Lady Carneval“, „Dám dělovou ránu“, „Oči má sněhem zaváté“, „Má první láska se dnes vdává“, nebo z novější tvorby například „Pretty woman“. Dva bloky pak speciálně věnoval tvorbě, kterou společně vytvořil se svými významnými spolupracovníky, a sice s Karlem Svobodou a bratry Štaidlovými.

 

Nechyběly operní árie, největší hity obou protagonistů a samozřejmě také společné duety.Jednotlivé party pak dvojice prokládala i mluveným slovem a vzájemnými poklonami. Urbanová vzpomínala, jak jako ještě neprofesionální zpěvačka obdivovala Gotta v dobách, kdy se dostal i do Las Vegas a Gott zase připomněl, že naše významná sopranistka hostuje i na tak významných prknech jako je La Scala v Miláně anebo Metropolitan Opera v New Yorku. Nechyběly ani vtipné momenty, kdy Karel Gott divákům interpretoval Japonce (v jeho rodném jazyce), který kdysi vyhlašoval na festivalu v Tokiu vítěznou dvojici Gott – Svoboda.

Samozřejmostí byl i přímý kontakt s diváky, kteří během koncertu postupně nosili k pódiu i květiny a drobné dárky. Některé ženy se dočkaly i polibku od našeho slavíka. Na závěr skoro tříhodinového koncertu oba umělci poděkovali za velmi vřelé přijetí, podpořili obyvatele v jejich nelehké době a za bouřlivého potlesku a výrazného přesunu diváků směrem k pódiu, kdy se tak dostali opravdu do těsné blízkosti pěvců, došlo i na přídavek.

 

První z koncertů dua Urbanová – Gott dává tušit, že půjde o významné turné. Jedná se o další koncertní vystoupení, které zpěváci společně absolvují po dvanácti letech. Stoprocentní nasazení, výběr toho nejlepšího z repertoáru obou umělců a skvělá hlasová kondice zpěváků vytváří tento projekt jedním z nejpozoruhodnějších letošního roku.Eva Urbanová a Karel GottTermíny české části turné (koncerty začínají na výjimky od 19 hodin):

1.10.      Pardubice, ČEZ Aréna

3.10.      České Budějovice, Budvar Aréna

10.10.    Liberec, Tipsport Aréna

20.10.    Karlovy Vary, Aréna

25.10.    Ostrava, ČEZ Aréna

30.10.    Brno, Hala Rondo

9.11.      Praha, velký sál Lucerny

10.11.    Praha, velký sál Lucerny

25.11.    Olomouc, Hala Univerzity Palackého
Text a foto: Aneta Šimonková

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání