Jacksonovy nedožité 52. narozeniny si lidé připomínají různě

Tribute to Michael Jackson II.O tom, že Michaelu Jacksonovi jsou jeho fanoušci stále věrni, jsme se mohli tento víkend přesvědčit na mnoha místech. Právě dnes, v neděli 29. srpna, by uznávaný král popu oslavil své 52. narozeniny. Bohužel se však namísto bujarých oslav pořádají alespoň různé vzpomínkové akce – od tančení v ulicích po galavečer v divadle Hybernia.


Protože nápadů, jak uctít Jacksonovu památku, se sešlo víc než dost, započaly některé akce už v sobotu. Slibovaná velkolepá podívaná „King Of Pop Forever & Thriller Dance Rekord“ se bohužel nekonala. Tribute to Michael Jackson II.Z finančních důvodů a zřejmě i kvůli nedostatku účastníků se musela přesunout na 25. června 2011. Cílem bude pokus o překonání světového rekordu v největším počtu jednotně tančících lidí na píseň Thriller. K tomu je však zapotřebí, aby se sjednotilo více jak 13 597 osob. Takový je poslední oficiální rekord, jehož držitelem je Mexiko City.

 

Na místo původní akce se organizátoři rozhodli uspořádat „Michael Jackson Forever & Thriller Walkin´ Prague 2010“. Akce byla rozdělena do dvou částí, první obsahovala průvod Prahou, který začal v odpoledních hodinách na Palackého náměstí a skončil na Hradčanském náměstí. Cestou se účastníci zastavili na devíti místech v centru města, kde tanečníci oblečení jako zombies společně předvedli choreografii z videoklipu písně Thriller. Ve večerních hodinách pak zábava pokračovala v klubu SaSaZu, kde po celou noc zněla výhradně tvorba nekorunovaného krále. Vystoupil také český imitátor Jacksona Luboš Hejda a o půlnoci se opět tančila choreografie zmíněného Thrilleru.

 

Tribute to Michael Jackson II.Organizace Heal The World, která už v červnu na první výročí Michaelova úmrtí připravila večer nazvaný „Tribute to Michael Jackson“, chystá v den jeho narozenin pokračování. Stejnojmenný večer s titulem „druhý díl“ se opět pořádá v prostorách divadla Hybernia, kde po celé léto probíhala výstava věnovaná tomuto umělci.

 

Ta končí právě v den jeho narozenin dobročinnou aukcí, na níž budou dražena některá z vystavovaných děl a další zajímavé předměty vztahující se k výstavě. Výtěžek bude putovat k dětem z dětských domovů. Slavnostní galavečer bude zahájen úderem 17. hodiny. Během večera se můžete těšit na vystoupení Jacksonových imitátorů, taneční i hudební představení, tanečnici Qašu, Babičky mažoretky Babulky, které předvedou choreografii k písni Thriller nebo na finalistu ČeskoSlovenské Superstar 2009 Jana Bendiga a operní pěvkyni Hanu Peckovou. Pokud budete mít chuť na akci zajít, zakoupíte vstupenky na pokladně divadla Hybernia v ceně od 250 do 350 korun.
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání