UDG pokřtili v Praze desku, jen lidé chyběli

UDGKapela UDG jede už dva měsíce koncertní šňůru „Akrobat Tour“ ke stejnojmenné desce, která vyšla v první polovině října. Ve čtvrtek 13. prosince zavítala i do pražského kulturního domu Vltavská, kde kromě skvělého koncertu zmíněné album také pokřtila. Stejně jako na ostatních zastávkách turné se jako předkapely představily Enter a Nebe. Jen fanoušci si nějak v chladném předvánočním čase nenašli do klubu cestu.


Koncerty skupiny UDG mají zvláštní atmosféru. Členové kapely živá vystoupení hodně prožívají a dokážou s sebou strhnout i dav pod pódiem. Takový obrázek je často k vidění na letních festivalech, ale i na klubových akcích. Také na své pražské zastávce si přítomní jejich písničky a nasazení skvěle užili, ale bylo jich málo. Vždyť klub byl poloprázdný, a to se moc hudebníkům při turné na koncertě v hlavním městě nestává. Těžko říct, kde se stala chyba? Propagace byla dobrá, nové album už je nějaký čas venku a lidé si ho mohli naposlouchat, a vstup za 220 korun je v porovnání s mnohem dražšími koncerty jiných kapel směšný.

UDGOvšem ti, co dorazili, nemuseli litovat. Rozehřátí obstaraly předkapely Enter a Nebe a ve tři čtvrtě na deset už se na pódiu objevily hlavní postavy čtvrtečního večera. Šest členů kapely z Ústí nad Labem na to vlétlo hned od začátku. Úvodní blok obstaraly nové písně z alba „Akrobat“ a pak už kluci střídali starší věci s těmi aktuálními. Klidnější začátek například oživily skladby „Cowboy hip hop“ a „Nad Letnou“. Atmosféru dotvářely promítané obrazy na čtyři menší obrazovky na zadní stěně stage. Ovšem, co se nepovedlo, byla světla. Vždycky jsem měl za to, že je důležité osvětlit účinkující na pódiu, ale nepochopím, proč nízký zadní reflektor musí zářit do obličeje divákům. Jeho putování nahoru a dolů bylo pro oči dost nepříjemné.

U písně „Modlitba“ pomohli kapele se zpěvem také dvě mladé slečny a jeden muž z Dětského domova v Ústí nad Labem a už tak silné skladbě dodali další rozměr. Následně k nim přibyli ještě dva členové kapely Rybičky 48, kteří pomohli se zmíněnými teenagery pokřtít album „Akrobat“. Samotný křest odpočítala kapela společně s publikem díky ubývajícím číslům na obrazovkách. Pak už létalo vzduchem šampaňské a přední řady si užily bublinkovou lázeň. Samotné pokřtěné CD dolétlo až téměř za lidi ke zvukaři.

UDGA bez velkých okolků pokračovali kluci z UDG v nabitém koncertu dál. Z nového alba zazněl titulní „Akrobat“ a „Pádové otázky“, při nichž byla vyhlášena taneční párová soutěž v publiku, a ze starších věcí si mohli fanoušci zazpívat například „Zpěvy deště“, náležitě nahlas refrén „Ruské rakety“, ale třeba i hity „Piloti“ či „Kurtizána“. Kapela v pauzách ozvláštňovala koncert například představením svého zvukaře či technika, ale i tradičním poléváním vodou, vystupováním na odposlechy, nebo osvědčeným skokem bubeníka Jugyho (jako vždy v sukni a kravatě, jinak nahý) do publika.

Natěšení fanoušci si samozřejmě vyžádali přídavky, a tak došlo i na „Mary Ann“ a krásného „Hvězdáře“, při němž celý sál navodil rozsvícenými zapalovači vánoční atmosféru. UDG hráli zhruba hodinu a půl a příznivce, kteří se na pražský koncert vydali, rozhodně nezklamali. Pokud chcete stihnout závěr turné, pak máte šanci ještě v pátek v Bratřicích u Pacova, o den později v Jindřichově Hradci, 19. prosince v Plzni a 21. 12. v Ústí nad Labem.

 Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání