Posloucháte country? Krise Kristoffersona nesmíte propásnout!

Kris KristoffersonKris Kristofferson je herec, skladatel, ale především žijící legenda americké country music. V Kongresovém centru Praha bude vystupovat 29. listopadu 2012 a jak slibují pořadatelé, tenhle koncert bude patřit mezi vaše nejkrásnější hudební zážitky.


Kris Kristofferson patří mezi absolutní světovou špičku country music, a to společně s Johnny Cashem a Willie Nelsonem. Můžete se těšit na legendární hity jako „Me and Bobby McGee“, „For the Good Times“, „Sunday Mornin´Comin´Down“ nebo „Help me Make It Through the Night“.

Kris KristoffersonRodák z amerického Texasu mohl být fotbalistou, boxerem, barmanem nebo profesorem ve West Pointu. Kristofferson se v době studií v anglickém Oxfordu neúspěšně pokoušel prorazit také jako rokenrolový zpěvák pod pseudonymem Kris Carson. V roce 1960 zanechal všech studií, oženil se a narukoval do armády, kde plných pět let sloužil jako pilot vrtulníku. Během vojenské služby začal vystupovat v armádních klubech na vojenských základnách NATO a pilně skládal další písně.

V roce 1965 se seznámil s Johnny Cashem. Opustil zajištěné postavení profesora anglického jazyka na americké vojenské akademii ve West Pointu. Až v roce 1968 se konečně dočkal úspěchu v podobě své první profesionální smlouvy. Postupem několika příštích let se vypracoval na uznávanou a obdivovanou hvězdu americké country music. Později se stal i úspěšným filmovým hercem. Složil hudbu k několika filmům (Songwriter) a titulní písničky (Trouble in mind). Právě za hudbu k Songwriter byl nominovaný na Oskara a za Zrodila se hvězda s Barbrou Streisandovou dostal Zlatý glóbus.

Vstupenky seženete v předprodejní síti Ticketpro v cenovém rozmezí od 490 do 1 590 korun.

  Zdroj: Charm Music
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání