Legendární The Roots vystoupí v Praze

RootsNejlepší živá hip hopová skupina na světě The Roots zahraje v úterý 7. srpna v pražském Lucerna Music Baru. Vystoupení kapely, která je na scéně už pětadvacet let, si rozhodně nenechte ujít, protože tohle bude jedinečná příležitost vidět skvělý koncert skutečných hudebních legend. Před čtyřmi lety na Hip Hop Kempu se mnozí přesvědčili, že tahle parta je opravdu impozantní.


Už v roce 1987 založili ve Philadelphii rapper Black Thought a bubeník Questlove kapelu, která si z počátku říkala The Square Roots. Postupně se přidávali rapper Malik B a baskytaristé Rubberband a Hub. Ovšem Rubberband zase rychle odešel, naopak do skupiny přibyli Kid Crumbs a Scott Storch. V tomto složení vydali v roce 1993 nezávislé album „Organix“, které zaznamenalo jen lokální úspěch. O dva roky později ale přichází první studiová deska „Do You Want More?!!!??!“. To už byli ve skupině také klávesista Kamal Gray a beatboxer Rahzel Brown.

The RootsZlatá éra The Roots však přišla na přelomu století. V roce 1999 vydávají veleúspěšné album „Things Fall Apart“. To obsahuje i singl „You Got Me“, za nějž získali svou první cenu Grammy. Další tři pak přidali loni. Mezitím ještě došlo k několika změnám v sestavě, ale především přišly další desky jako „Phrenology“, „Game Theory“, „Rising Down“ či loňské „Undun“. Poslední tři jmenovaná alba už vydali The Roots pod Def Jam. V současnosti jsou v kapele kromě dvou zakládajících členů ještě již zmíněný Kamal Gray, dále kytaristé Captain Kirk a Mark Kelley, perkusista F. Knuckles a hráč na suzafon Tuba Gooding Jr. Někdy se skupinou hraje také klávesista a známý textař James Poyser.

Po skvělém koncertu v roce 2008 na Hip Hop Kempu v Hradci Králové nyní míří The Roots také do našeho hlavního města. Ale není tak docela pravda, že vystoupí v Praze poprvé. Před několika lety zde totiž kapela hráli při natáčení filmu „Hon za svobodou“ a několik šťastlivců z České republiky bylo u toho. Na soundtracku má dokonce kapela píseň „The Seed“, a to hned před skladbou „Deja Vu“ Františka Černého z kapely Čechomor.

Pražský koncert je naplánován na úterý 7. srpna od 21 hodin. Po vstupenkách se jen zaprášilo, a tak je v současné době beznadějně vyprodáno. Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální foto organizátora

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání