The Tap Tap pojedou na výlet do Londýna

The tap tapZnámá kapela složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, kteří před nedávnem slavili úspěch na Slovensku, se nyní v rámci doprovodného programu LOH chystá do Londýna. S sebou kromě jiného přivezou anglickou verzi hymny Konec světa – zrušeno. Koncert se uskuteční 21. 7. 2012 od 18:30 v prestižním sále Jerwood Hall. Budete-li tou dobou v Anglii, nenechte si ho ujít.


Konec mayského kalendáře, který připadá na 21. 12. 2012, už se nezadržitelně blíží. Kapela proto ve spolupráci s Českým centrem v Londýně a Magistrátem hl. m. Prahy pojede svou hymnu proti konci světa naučit i britské publikum. Název anglické verze hymny z pera Tomáše Hanáka je „End of the world – canceled“. V angličtině zazní také hit skupiny Monty Python s názvem „Always Look on the Bright Side of Life" nebo pecka „Rehab" od Amy Winehouse. Většina členů The Tap Tap se do Londýna dostane letadlem, díky partnerské spolupráci s British Airways. Na dlouhou cestu se vydá také bezbariérový mikrobus, který se kapele podařilo získat díky reportáži ČT v pořadu Reportéři.

The tap tapZáštitu nad koncertem převzal velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, pan Michael Žantovský, který uvedl: „Je mi potěšením přivítat na zájezdu ve Velké Británii skupinu The Tap Tap, jedinečné hudební těleso, které spojuje vysokou uměleckou kvalitu s obecně prospěšnou činností. The Tap Tap jsou skvělými reprezentanty české kultury i české společnosti."

Ředitel Českého centra v Londýně, pan Ladislav Pflimpfl dodává: „Živé vystoupení kapely The Tap Tap v rámci populárního festivalu živého umění Whitecross Street Festival v prestižním sále Jerwood Hall, který patří světoznámému London Symphony Orchestra, je bezesporu jedním z vrcholů celé právě probíhající, půlroční české kulturní olympijské sezony v Londýně s názvem Czech Open 2012. Celé vystoupení skvěle zapadá do tématu a atmosféry londýnských Her, které slaví naději mladé generace a budoucí perspektivy. Nabízí také příslib a možnosti aktivního zapojení se pro všechny komunity, skupiny i jednotlivce. The Tap Tap právem reprezentuje tuto vizi a otevřenost za Českou republiku na mezinárodní a nyní i londýnské scéně.”

Koncert se uskuteční 21. července v prostorách Jerwood Hall od 18:30. Základní vstupné je 5 Liber, zlevněné v ceně 2 Libry.

 


Text: Jana Augustinová, PR The Tap Tap
Foto: Oficiální foto skupiny

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání