Server ClickMusic slaví rok nahrávkami Kollerbandu

KollerbandJako reakce na neutěšenou situaci nahrávacího průmyslu vznikl před rokem digitální obchod s hudbou ClickMusic. Na svědomí ho má hudební producent a zvukový režisér Michal Pekárek, který výročí vzniku platformy slaví překvapivým albem Kollerbandu.


„Žijeme v době, kdy hudební průmysl sází pouze na tutovky, které mu přinesou peníze, ale bojí se podporovat novou tvorbu. Nová tvorba a noví interpreti jsou ale základem naší hudební a kulturní identity pro příští desetiletí. Chtěl jsem vytvořit platformu, kde by šanci dostával každý, bez rozdílu zásluh a slávy a která by jasně komunikovala vzkaz všem hudebním fanouškům - placením za hudbu podporujete své oblíbené interprety a jejich tvorbu. A podporujete tedy i prostředí, ve kterém žijete. Rád bych, aby u nás vznikala kvalitní hudba, která nebude někde stranou, ale bude na ni dobře vidět,“ komentuje myšlenku digitálního tržiště Michal Pekárek.

KollerbandPortál ClickMusic byl spuštěn na konci března tohoto roku. Za dobu jeho fungování je na serveru přes sto šedesát alb od téměř sto třiceti interpretů z České i Slovenské republiky bez jakéhokoliv žánrového omezení. Pro digitální distribuci své hudby byly vybrány i takové osobnosti, jako je například Lucie Bílá, Szidi Tobias, Michal Dvořák a Vivaldianno, Ondřej Ruml, Ondřej Soukup, kapela Toxique, Michal Horáček, ale třeba i Městské divadlo Brno se svými muzikálovými projekty. Někteří z umělců se na vzniku a fungování atraktivního obchodu dokonce sami podílí.

Své roční fungování oslaví server překvapivou hudební lahůdkou. První letní den nabídne exkluzivně album kapely Kollerband s názvem „Unplugged", na kterém se spolu s Davidem Kollerem podílel právě tvůrce ClickMusic Michal Pekárek.

Kollerband„Nahrávka vznikla v roce 2004 jako reakce na syrové album vytvořené o dva roky dříve producentem Davidem Biancem (Tom Petty, Ozzy Osbourne a další). Jde o subtilní nahrávky vytvořené většinou na nástroje jako akustické kytary, crotales, Fender piáno, malý akustický bicí set, el. kontrabas, harmonium apod.“
vysvětluje David Koller.

Tyto skladby však nikdy nebyly zveřejněné a na světlo světa se tak dostává opravdu jedinečná hudební senzace. „Zavřeli jsme se tehdy do studia v Jinočanech s Kollerbandem a řekli si, že bychom natočili ty písničky jinak. Přišlo nám jako výzva, jak by vynikly texty Luďka Markse a Sifon Kabrhelové v aranžích, které dávají mnohem větší prostor Davidovu zpěvu“, vzpomíná na nahrávání Michal Pekárek.


 

 Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání