Dejte šanci méně známým projektům

KULTURNÍ SERVIS PULSNěkdy ani nevíte, kde se nějaký hudební objev vzal a po pár týdnech získá řadu fanoušků po celé zemi. Pokud se ukáže kvalita interpreta, není důvod ji nešířit. My pro vás máme několik zajímavých tipů z pole českého hip hopu. Možná tato jména ještě neznáte, ale rozhodně si je zkuste prověřit.

 


KAP

KapTřiadvacetiletý Kap rapuje už celou řadu let a známý je především z formace Neplatná Identita, v současnosti známá jako Night. Ovšem Kap už se prezentoval i v sólových projektech. Po albu „Ironkap“ nyní přijde nová deska „Nemesis“. Z ní už Kap představil dva singly. Nejdříve „Dům voskovejch figurín“ a následně i „Brainwashing“, kde hostuje známý Nironic a produkci má na starosti DJ Fatte. Kapovi budou na albu za mikrofonem hostovat také členové Wu-Tang Killa Beez, dále Emdee a jeho letitý parťák Grimy. O produkci se postarali kromě Fatta, Prix či Ondřej Žatkuliak u už zmíněného singlu Dům voskovejch figurín. Kap se opět posunul dál. Jak v rapu, textech, tak celkovém zvuku. Nové album Nemesis byste si určitě neměli nechat ujít. Ke stejnojmenné skladbě natočil navíc Kap před pár dny videoklip. Čerstvé ukázky z alba si můžete poslechnout na www.myspace.com/nikap.

 


OereoOEREO
Formace Oereo je duo mladých pražských milovníků hip hopu. Zatímco Oer se dříve věnoval skateboardingu a graffity a svou tvorbu začal prosazovat až z kraje jednadvacátého století, tak DJ Rime One se přímo djingu věnuje od roku 2006 a můžete ho znát například z klubu 001na Strahově. Na začátku letošního roku se zapojil do projektu Oereo a kromě koncertního Dje funguje i jako producent. Oer začínal rapovou kariéru v roce 2004 v kapele Charakter Kru se známým Marpem, jenž má na kontě už čtyři sólové desky a nyní je bubeníkem skupiny Chinaski. Kapela se právě kvůli Marpově sólové dráze rozpadla. Oer ještě krátce působil v uskupení Dissilusion. Na začátku roku 2007 už však vše věnoval do nového projektu Oereo. V nejbližší době můžete toto duo vidět na Graffity Jamu v Plzni, ale také třeba na Hip Hop Jamu. Jejich dílo je k poslechu na oficiální stránce www.oereo.cz.

 


LUKRECIUS CHANG

LukreciusO jméně Chang už bylo slyšet na začátku tisíciletí. Jeho rané skladby jsou pak ke slyšení v roce 1998 na kompilaci „Rhymes Street Squad vol. 2“. Také v dalších letech nezahálel a byl vidět třeba na další kompilaci „RAPertorie“. V roce 2006 spatřil světlo světa jeho debutový klip k písni „Jedinečný“, který koloval i na Óčku. O rok později se Chang objevil ve vedlejší roli ve filmu Česká RAPublika. Loni pak Chang vydal své první album „Jedinečný“. Na něm mu hostoval třeba Pavel Baar, Danny, Ruman či dokonce Hugo Toxxx. Produkci pak kromě Baara obstaral třeba Fosko. Jeho letitá práce se na albu plně projevuje a tento chlapík z Karviné přináší zajímavé pojetí, které je svým způsobem specifické. Chang se nedávno objevil na hip hopové stagi festivalu Votvírák. Jeho práci můžete posoudit na www.bandzone.cz/chang.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání