Vivaldianno: Svěcený a Dvořák pokřtili nové album

VivaldiannoUmělci Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák zavítali ve čtvrtek 29. března v odpoledních hodinách do Paláce Koruna, kde se nachází Bontonland Megastore. Slavnostně tam pokřtili svůj aktuální hudební počin nazvaný Vivaldianno mmxII. Kmotry se stali Miss České republiky z roku 2004 a moderátorka Jana Doležalová a předseda Učené společnosti České republiky a jeden ze zakladatelů československé molekulární biologie prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc.


Vivaldianno letos potěší své příznivce dvojnásobně, nejenže jim nadělili dáreček v podobě nové desky, mohou se těšit také na turné, které odstartuje 8. dubna o Smiřických svátcích hudby. Houslový virtuos a rockový klavírista vystoupí v Zámecké kapli, a to hned dvakrát po sobě, jednou od 15 hodin a následně od 19. hodiny. Koncertní šňůra bude mít pak dalších čtrnáct zastávek v městech, jako je Třebíč, Jihlava, Ústí nad Orlicí, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice nebo Praha. Poslední zastávka se uskuteční 18. srpna v bílinském Kulturním centru Kaskáda.

VivaldiannoProjekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka se těší velké oblibě, připomeňme si první album „Vivaldianno MMVIII“, které vyšlo v roce 2008. Prodalo se ho přes 30 tisíc nosičů, čímž si vysloužilo titul platinová deska. Když známé duo vyrazilo před dvěma lety na Vivaldianno Tour 2010, zastavilo se rovněž v patnácti městech České republiky a všude bylo vyprodáno. Koncerty vidělo přes dvacet tisíc diváků.

Uvidíme tedy, jakému zájmu se bude těšit další kousek „Vivaldianno mmxII“, které bylo ve čtvrtek slavnostně pokřtěno v Bontonlandu. Kmotry se stali profesor Pačes a Miss České republiky 2004 Jana Doležalová. Přivítání do hudebního světa bylo vskutku netradiční. Nekřtilo se alkoholem, jak tomu většinou bývá, ale přírodními živly – ohněm a vodou. Doležalová CD symbolicky ošlehla svíčkou a Pačes ho polil čistou vodou, jak se patří. Součástí akce byla také autogramiáda hlavních protagonistů. Jak akce probíhala, můžete vidět v naší fotogalerii.

 

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Aleš Hrubý

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání