Je libo pop, latinu či jazz?

Nelly Furtado

Hudba je prý nejlepší lékař, proto zažeňte podzimní chmury s dobrou muzikou – pro každou příležitost jiný styl. Raději něco pro poslech, relaxaci, nebo si chcete pořádně zadovádět? Přinášíme pár tipů, co si poslechnout z aktuálních hudebnin, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Další z nových zpěvaček, která se snaží dosáhnout úspěchu Amy Winehouse ve stylu pop-soul je mladičká Pixie Lott, asi největší letošní objev britské scény. Se svým debutem Turn It Up tato nová adeptka na titul současné popové královny úspěšně atakuje nejvyšší příčky hitparád a je-li pop mírně střižený soulem vaší parketou, budete z této svěží nahrávky nadšená.

Pixie Lott

Na rozdíl od Pixie je Nelly Furtado již ostřílená hvězda. Opět se rozhodla jít trochu jinam a připravila své španělské album s názvem Mi Plan. Deska přináší příjemně temperamentní latino pop v moderním balení, na albu jsou navíc z poloviny duety se skvělými hosty. Zkrátka deska, která vám přinese jižní slunce v kteroukoli roční dobu, ačkoliv opravdu silné melodie zde chybí.

Seskupení Infinite Quintet, které vzniklo v roce 2006 na půdě jazzové katedry Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze, vydává své debutové album Speak Slowly, složené výlučně z vlastních autorských nahrávek členů souboru. V jeho čele stojí trumpetista Miroslav Hloucal, autor většiny repertoáru, a spolu s ním saxofonista Petr Kalfus. Vlastním repertoárem vedle Hloucala a Kalfuse přispívá klavírista Viliam Béreš, rytmiku kapely tvoří velmi známý a na české jazzové scéně již delší dobu přítomný kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Martin Novák. Hudba Infinite Quintetu v sobě mísí prvky moderního jazzového mainstreamu a evropského pojetí jazzu.

Ve zkratce:
Pixie Lott vlastním jménem Victoria Lott. Teprve osmnáctiletá zpěvačka, která se také zabývá skládáním textů, hraním a ráda tančí. Jejím debutovým singlem je „Mama Do (Uh Oh, Uh Oh), který též přezpívala v simštině pro hru The Sims 3.

Nelly Furtado
vydala již své čtvrté album. Pochází z Kanady, kromě angličtiny však umí výborně ovládat i portugalštinu, díky původu svých rodičů. Kromě zpěvu je také textařkou, hudební producentkou i příležitostnou herečkou.

Infinite Quintet
zpočátku hráli písně od autorů jako Tom Harrell, Kenny Garrett, Fred Hesch aj. Postupem času si však vytvořila vlastní repertoár. Seskupení se účastnilo několika festivalů jako např. AFYON Jazz festival (Turecko), Babí léto (Praha), nebo BOSKOVICE. Pravidelně působí na pražské jazzové scéně.


Text: Martin Müller, Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky interpretů

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání