CD Tipy: Velikost a zpěvnost

KULTURNÍ SERVIS PULSV květnové nabídce nových CD jsme namixovali zajímavé chutné jarní menu. Jako předkrm si můžete dát textově skvěle vypečenou novinku hip hopové partičky Prago Union, jako hlavní chod záznam koncertu ze světového turné kanadské zpěvačky Celine Dion. A zákusek je servírován ze Slovenska. Sladkou tečku rozhodně udělá Richard Müller a jeho album "Už".

 
Celine DionKanadská zpěvačka Celine Dion absolvovala v uplynulých dvou letech velké celosvětové turné "Taking Chances". Nyní vychází stejnojmenný záznam koncertů na CD a DVD. Jelikož je Dion rodačka z Québecu a začínala jako francouzská zpěvačka, vychází novinka ve francouzské i anglické verzi. Na českém trhu se však dočkáme jen té anglické. Dvaačtyřicetiletá populární diva byla během turné i v pražské O2 areně a její fanoušci by si tak neměli nechat tyto audiovizuální záznamy ujít. Celine Dion připravila pro fajnšmejkry dokonce tři verze DVD nosičů. Na jednom je film k tour, na druhém samotný koncert a poslední je speciální deluxe edice. Bohatá diskografie známě zpěvačky se tak rozrůstá o cenný příspěvek do sbírky.
Prago UnionČeských hip hopových desek vychází v poslední době víc než dost. Ve stejném týdnu jako třetí album PSH nazvané "Epilog" spatřila světlo světa také novinka uskupení Prago Union. Mistr českého slova Kato s DJ Marem připravili po pětileté pauze CD nazvané "Dezorient Express", které opět srší geniálními texty, vtipem a také kvalitní produkcí. Prago se obešli prakticky bez hostů, až na výtečné kytary Yardy Helešice a příspěvek Paulieho Garanda z BPM. Katova precizní práce se na desce plně zúročila a "Dezorient Express" se bude na půdě kritiky i fanoušků stoprocentně řadit mezi to nejlepší, co se vůbec v naší zemi na poli hip hopu urodilo. Křest v pražském Lucerna Music Baru ukázal, že i na koncertech budou Prago Union velmi žádaní.

 

Richard Müller

Dlouho se čekalo na nové album slovenského populárního zpěváka Richarda Müllera. Jeho osobní problémy a delší pauza se však nyní vyplácí a dá se říci, že Rišo je zpět. Album "Už" se skládá z jedenácti skladeb a stejnojmenný singl už dokonce Müller loni představil na jednom z finálových večerů soutěže Česko-Slovenská SuperStar. Nedávno navíc natočil v režii Martina Hudáka k písni "Už" také videoklip. Na samotném CD se producentsky podílela známá jména jako Tomáš Zubák, Peter Graus, Sláva Solovic a Marián Kachút. Na textech zase zapracoval Vlado Krausz, který skládá také pro IMT Smile či Pehu.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání