Metallica dorazí do Prahy se vzpomínkovým retro koncertem

MetallicaNejznámější metalová kapela na světě opět míří do České republiky. Po čtyřech letech zve proslulá čtveřice z Ameriky české fanoušky na koncert pod širým nebem zaměřený na průlomové „černé“ album z počátku devadesátých let.


Koncert proběhne 7. května 2012 v pražské Synot Tip Aréně. Členové fanklubu a klubu Live Nation mají možnost exkluzivního předprodeje vstupenek od 24. do 27. ledna. Do klubu Live Nations se lze zaregistrovat na adrese www.livenation.cz. Ostatním smrtelníkům budou vstupenky dostupné od večera 27. ledna za cenu 1490 až 2490 korun.

MetallicaOd vydání alba s názvem „Metallica", které je často nazývané „černé“, uplyne právě dvacet let a toto důležité výročí skupina oslaví velkým evropským turné. Kromě Prahy zavítá těleso třeba do Srbska, Francie, Itálie, Německa, Portugalska nebo Dánska.

Skupinu sestavil v roce 1981 na základě inzerátu v Los Angeleských novinách bubeník Lars Ulrich. Tehdy mu odpověděl i zpěvák a doprovodný kytarista James Hetfield a sólový kytarista Kirk Hammett. Role baskytaristy kapely se vyvíjela poněkud déle, na tomto postu se vystřídalo pět členů, z nichž nakonec od roku 2003 zůstal Robert Trujillo, který předtím hrával třeba s Ozzy Osbournem.

Přelomové album Metallica spatřilo světlo světa v roce 1991 a zaznamenalo mezi posluchači neočekávaný úspěch. Hned týden po vydání obsadilo první příčky hitparád a z celkových třinácti skladeb vzešlo dohromady šest hitovek, mezi něž patří songy jako „Sad But True“, „Wherever I May Roam“, „Nothing Else Matters“ a další. Deska dodnes drží pětadvacáté místo v počtu prodaných kopií na území USA, kde se prodalo přes 15 miliónů kopií.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Live Nation

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání