Jazzanova bude opět koncertovat v Praze

JazzanovaPo třech letech se nu-jazzová partička Jazzanova vrací na pražské pódium, aby českým milovníkům výjimečné hudby zprostředkovala neotřelý sluchový zážitek. V Paláci Akropolis vystoupí 23. února.


Berlínská šestice ve složení Alexander Barck, Claas Brieler, Jürgen von Knoblauch, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering a Axel Reinemer se v Praze, konkrétně v Akropoli, ukáže po třech letech. Mezitím měli čeští fanoušci možnost poslechnout si jedinečný koncert tohoto německého projektu pouze na loňském Sázavafestu. Ti co zmeškali, nechť se nechají nalákat na únorový mix žánrů a stylů v podání Jazzanovy.

JazzanovaNekorunované krále nu-jazzu udělala z Jazzanovy jejich deska z roku 2002. Tehdy tito chlapíci dokázali pravou vášeň pro precizní hudbu a vyšvihli se na pozici nu-jazzových oblíbenců. Svou hudbou dokázali, že i netradiční spojení mohou přinést opravdu šťavnaté ovoce.

Projekt Jazzanova vznikl v roce 1995. Tehdy DJský kolektiv bodoval s neskutečnými remixy například Lennyho Kravitze nebo 4Hero. Začátkem milénia pak přišlo ono zlomové album In Between", kterým se pánové zapsali nejen do paměti milovníků jazzu a jeho alternativ, ale do velmi širokého povědomí veřejnosti, která se s nadšením oddávala mixům nu-jazzu s hip hopem, soulem, ale třeba i taneční hudbou.

JazzanovaUnikátní koncept vnáší na světová pódia svěží klubovou hudbu, čistou práci a vášeň pro muziku i sofistikované tóny. Šestice hudebníků navíc dokazuje, že se nezasekla na mrtvém bodě, že je pro ně hudba neustálým koníčkem, ve kterém se dá experimentovat a objevovat nekonečně dlouho. To ukazuje i jejich poslední deska Of All The Things", jež vznikla bez použití samplů s pomocí studiových hudebníků. Jak řekl Axel Reinemer, kapele to dává více svobody.

Ať už Jazzanovu znáte či nikoliv, zaručuji vám, že vás bude bavit a jejich koncert byste si neměli nechat ujít. V Akropoli zahrají ve čtvrtek 23. února od osmi hodin. Lístky jsou k dostání v prodejně Paláce Akropolis, k mání jsou za 500 nebo 600 Kč.

 Text: Tereza Netoličková
Foto: Palác Akropolis


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání