Rock Café slaví narozeniny. Buďte u toho!

Rock CaféJe to už neuvěřitelných 21 let, co se v ulici  Národní mohou ve sklepení scházet nejen rockoví fanoušci, ale i jiní příznivci kultury. Rock Café totiž nabízí multispektrální program. Jestli si v novém roce ještě nezařádili, tak rovnou oslavte vstup do další desítky tohoto klubu. 11. ledna vás tu bude čekat třeba Sto Zvířat.


21 pekelných let v rockovém nebi. Tak zní podtitul oslavy Rock Café, které za dvě desítky let své historie nabídlo zázemí nejen rockovým kapelám, ale i různým kulturním akcím včetně školních festivalů. Rock Café je také prostorem, kde začínaly dnes známé kapely. Za dobu své existence si získalo neohrozitelnou pozici, ale i tak zde vítají nadějné interprety nebo projekty. Co ale nabídne oslava jedenadvacátin?

Rock CaféUž jsme napověděli, že zde vystoupí oblíbená formace Sto Zvířat. Shodou okolností i tato kapela je v podstatě stejně stará jako vyhlášený klub, protože vznikla v roce 1990. Směsice rocku a ska byla v tehdejší době něčím neotřelým a zajímavým a kdo ví, třeba si členové skupiny na narozeninové party připomenou své začátky. Následovat je bude Timudej. Opět vás oblaží ska, ale nabídnou toho mnohem víc. Funky, reggae, rock i pop a slibují, že to pořádně rozbalí. Na řadu pak přijde Toyen. Nebude to ale žádné z mrtvýchvstání nebo výtvarný počin. Kapela rovněž vznikla v období velkých změn u nás, v roce 1989, a je neodmyslitelně spjata právě se vznikem Rock Café. A co vám zahrají? Napovíme, že žánr této kapely je styl indie...

Ro(c)ky Rock Café
Vznik tradičního pražského klubu je spojen s uměleckým sdružením Nový horizont. U jeho základů tehdy byli přítomni J. Zajpt, V.Chrenovský, J.Raušer, R.Skokan, P.Zvolenský, J.Šimeček, D.Šustr a J.Vondrášek. Nový horizont si tehdy vytyčil především cíl sdružovat odlišné skupiny umělců, poskytovat jim především agenturní, právní a manažerskou pomoc a podporovat všechny mladé začínající skupiny a interprety. Což klubu trvá dodnes. Na scéně se tak objevují nejen zajímavé projekty, ale také je pro vyhlášené interprety pocta stanout právě na prknech Rock Café. Nejen hudbou je ale klub protkán. Navíc zde najdete třeba i CD shop, kino nebo galerii.

Vstupenky si můžete zakoupit v Rock Café už teď za 111 korun. Start rockové oslavy pak 11. ledna 2012 začne v 19 hodin.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Rock Café


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání