CD tipy: Sexy Fenomen a Skryté poklady

cd tipyPokud vám Ježíšek pod stromeček nepřinesl žádnou hudbu, pak pro vás máme v lednových CD tipech trojici nosičů, pro kterou byste se mohli do obchodů vydat alespoň sami. Známý slovenský rapper Rytmus přichází se sólovou deskou Fenomen, jeho kolegyně Tina nabízí novinku S.E.X.Y. a na světě už je také první posmrtné album Amy Winehouse nazvané Lioness: Hidden Treasures.


RytmusPatrika Vrbovského už u nás zná asi každý. Porotcoval totiž ve druhém ročníku soutěže Česko Slovenská SuperStar. Ovšem jeho hudební kariéra také pokračuje. Dlouho očekávaná deska „Fenomen“, na níž nejsou poněkud bláznivé singly „Technotronic Flow“ a „Jebe“, už je v oběhu. Ovšem ani tak Rytmus neupustil od svého záměru zkusit si i další hudební styly. V jedenácti skladbách se tak mísí několik tradičních rapových písní, ale i rychlejší taneční či pomalé věci. Nechybí agresivní pojetí textů v tradičním Rytmusově stylu, ale třeba i jeho oblíbený zpěv. V éteru už je několik týdnů i s videoklipem singl „Sám“. Ovšem kvality předchozích počinů „Bengoro“ a „Král“ už novinka „Fenomen“ nedosahuje. Hudebně se na ní podíleli Mad Skill, S3RIOUS, Sukowach či Tomi Popovič, který se postaral také o vokály. Za mikrofon přizval Rytmus také svého parťáka z kapely Kontrafakt Ega.

TinaSedmadvacetiletá Martina Csillagová, tedy Tina, má s Rytmusem řadu věcí společných. Je Slovenka, také se podílela na SuperStar (jako moderátorka), i ona spolupracovala s Tomi Popovičem, no a s oběma pány pak nachystala úspěšný hit „Príbeh“, kterým se Tina definitivně proslavila. A jako bonus i jí asistoval za mikrofonem Ego. Tentokrát si však pozvala mladá zpěvačka producenty také z USA, Kanady a České republiky, jako jsou DJ Kappa, Mišo Biely a Joulah A. Timberlake. A jako producentka a textařka se na albu podílela i sama. Z jedenácti skladeb už můžete znát dva singly. „Hudba“ a „Si sám“. I tuto baladu má na triku Tomi Popovič. Čtvrtá sólovka Tiny tak osloví především tradiční fanoušky r’n’b či popu.

Amy WinehouseBritská zpěvačka Amy Winehouse zemřela loni v červenci v pouhých sedmadvaceti letech. O necelý půl rok později už vyšla její první posmrtná deska. Tu sestavili její bývalí spolupracovníci Mark Ronson a Salaam Remi spolu s její rodinou a je na ní dvanáct skladeb, které vznikaly už od roku 2002. Jde tedy o kompilaci, na níž jsou úplné novinky, ale i nevydané starší skladby či předělané verze již vydaných písní. Na Grammy nominovaný duet s Tonym Bennettem „Body and Soul“ byl také prvním singlem alba. Dalším pak je prosincová skladba „Our Day Will Come“, což je coververze hitu Ruby & The Romantics ze šedesátých let minulého století a na internetu si snadno dohledáte i videoklip k ní. Třičtvrtě hodiny hudby si tak fanoušci Amy náležitě užijí a po světě už jí mnozí svým nákupem ocenili zlatými či platinovými deskami.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání