Přehled nejzajímavějších filmových premiér první poloviny letošního roku

filmKulturní servis Puls zmapoval, jaké lahůdky nás čekají letos v kinech. A protože je očekávaných velkofilmů požehnaně, nastíníme vám zatím pouze první polovinu roku. Z české kinematografie oslní thriller Labyrint, komedie Probudím se včera či Okresní přebor z fotbalového prostředí. Dalšího pokračování se dočká Sherlock Holmes, Underworld či hrdinové Marvelu ve snímku Avengers. Na filmových plátnech se objeví také legendární Titanic.


Sherlock Holmes Hra stínůSherlock Holmes na stopě dalšímu zločinu
Začátek roku zpestří očekávaný druhý díl Sherlocka Holmese s Robertem Downey Jr. a Judem Law v hlavní roli. Jeden z nejlepších detektivů pátrá po tajemném profesoru Moriartym, kterého ztvárnil Jared Harris. Tenhle padouch není jen pořádně mazaný a záludný, ale také hodně inteligentní. Bude velký oříšek přijít mu na stopu. Holmes musí také vypátrat, proč byl zavražděn rakouský korunní princ a jaké to bude mít další následky. Moriarty kuje lstivý plán. Mohl by nejen ovlivnit chod dějin, ale přinést zkázu a smrt mnoha lidem. Dobrodružný film trvá 129 minut, v kinech ho můžete vidět od 5. ledna. V dalších rolích se představí Rachel McAdams, Noomi Rapace nebo Stephen Fry.

LabyrintLucie Vondráčková prozkoumá temný Labyrint
Tvůrci snímku slibují, že uvidíme oblíbenou českou herečku a zpěvačku v pro ni netypické roli. Vondráčková ztvárnila postavu ambiciózní Renaty. Ta natáčí reportáž o současné mystice, k čemuž patří také navštěvování různých satanistických rituálů. Díky nim se doslechne o legendě vyprávějící o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. Pak se začnou v domě, o němž se tvrdí, že jeho sklepení je bránou do tajemného labyrintu, ztrácet lidé. Hlavní hrdinka chce přijít všemu na kloub. Do party přizve historika a bývalého přítele v podobě Jana Zadražila, Martina Zbrožka coby experta na statiku sklepů a svou exotickou spolubydlící, jíž hraje Mary Coronado. Co se v Labyrintu skrývá a jaké nebezpečí této výpravě hrozí, odhalí thriller režiséra Tomáše Houšky už 12. ledna.

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženy v americkém podání
Natočit znovu snímek, který je dva roky starý a těšil se velkým úspěchům po celé Evropě, to chce určitě velkou dávku odvahy. Režiséru Davidu Fincherovi však kuráž nechybí. Divákům naservíruje drama Muži, kteří nenávidí ženy v americkém podání. Údajně se dočkáme na chlup stejného snímku vylepšeného pouze o známé tváře. V hlavních rolí se objeví Daniel Craig jako svérázný redaktor Mikael Blomkvist. Jeho partnerku, počítačovou královnu Lisbeth Salanderovou, ztvárnila Rooney Mara. Ti spojí své síly, aby pátrali po Harriet Vangerové, neteři jednoho z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku Henrika Vangera, o níž se domnívají, že byla zavražděna. Zda nás toto zpracování a záře hollywoodských hvězd nadchne stejně jako původní švédský snímek režiséra Nielse Ardena Opleva z roku 2009, se dozvíme nejdříve 12. ledna.

Underworld: ProbuzeníUnderworld pokračuje – nová bitva mezi upíry a Lycany
Svůdná kráska Kate Beckinsale znovu vyráží do boje. Tentokrát nejde jen o čest, vítězem zůstane ten, kdo přežije. Čtvrtý díl snímku Underworld nese podtitul Probuzení. Příznivce zajisté potěší, že ho budou moc vidět i ve 3D zpracování. Upírka Selene unikne z vězení do světa lidí. Válka mezi klanem Lycanů a upírů je na spadnutí. Hrozí, že tentokrát dojde k naprostému vymícení obou rodů. Po boku Kate Beckinsale se objeví Scott Speedman, Charles Dance, India Eisley nebo třeba Michael Ealy. Probuzení má 85 minut, do našich kin přijde 19. ledna.

Probudím se včeraProbudím se včera s řadou známých osobností
Další probuzení přijde v české komedii režiséra Miloslava Šmídmajera Probudím se včera, jíž se Kulturní servis Puls stal mediálním partnerem. Dvouhodinový snímek bude v kinech od 15. března. Čtyřicátník Petr nemá na ženy příliš štěstí. Na třídním srazu si pak uvědomí, že jedinou láskou pro něj vždy byla jeho spolužačka Eliška, která ale bohužel nedorazí. Jemu se však naskytne jedinečná šance, jak ji získat – vrátí se v čase do svých školních let. Jenže nic není tak jednoduché. Ač je Petr vyzbrojen zkušenostmi čtyřicátníka, školní znalosti už se mu z hlavy trochu vykouřily. A zda se mu podaří jeho milou opravdu získat, není vůbec jisté. V úsměvné komedii uvidíte v hlavních rolích Filipa Blažka, Jiřího Mádla a Evu Josefíkovou. Další postavy ztvárnili například Viktor Preiss, Miroslav Táborský, Zlata Adamovská, Boris Hybner, Martin Zounar, Karel Šíp nebo Roman Šebrle.

Okresní přeborOkresní přebor se dočkal celovečerního filmu
Pokud patříte mezi fanoušky stejnojmenného televizního seriálu, určitě vás potěší, že si vydobyl své místo také na filmových plátnech kin. V komedii s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka se objeví Miroslav Krobot, Ondřej Vetchý, Luděk Sobota, Jaroslava Pokorná, David Novotný a Pavel Kikinčuk. Příběh vychází ze seriálového dění. Diváci se konečně seznámí s postavou legendárního trenéra Josefa Hnátka, který se na televizních obrazovkách objevuje už jen ve formě rozprášeného popela na hřišti. Premiéra Okresní přeboru bude 29. března.

TitanicTitanic bude znovu brázdit plátna kin
Kdo se v roce 1997 nechal okouzlit romantickým filmem Titanic v hlavní roli s Kate Winslet a Leonardem DiCapriem, bude příjemně překvapen. Na jeden z nejúspěšnějších snímků všech dob můžete od 5. dubna zase vyrazit do kina. Bude však o poznání větší, než byl před patnácti lety. Díky speciálním technologiím mohl být Titanic převeden do trojrozměrné podoby. Obří loď, nezapomenutelná romantika i jedna z největších dopravních katastrof. Osvěžte si již legendární scény jako zvolání: „Jsem král světa“, zamilovanou dvojici na přídi lodi nebo rozlomení Titanicu. Kapesník ve vaší kapse by rozhodně neměl chybět.

AvengersAvengers - komiksové postavy ožívají
Vánoce můžou být i v průběhu roku! Pro fanoušky komiksových superhrdinů Iron Mana, Neuvěřitelného Hulka, Thora, Kapitána Ameriky, Hawkeye a Black Widow rozhodně. Ve čtvrtek 3. května má premiéru snímek Avengers, kde se tahle fantastická šestice předvede v plné kráse. Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury známé jako S.H.I.E.L.D. dává dohromady speciální jednotku, jejímž úkolem bude zajistit světovou bezpečnost. Marvelovský tým tak vyrazí do boje proti nebezpečnému nepříteli. Své herecké kvality museli předvést Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth či třeba Gwyneth Paltrow.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky filmových společností


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání