Filmové premiéry, které nás čekají v prosinci

filmové tipyAč poslední měsíc v roce nabídne méně filmových premiér, než je v jiných obdobích běžné, výběr bude i tak dostatečně pestrý a zajímavý. Snímek Nevěstinec nám ukáže osudy dívek a prostředí, ve kterém žijí. Moneyball s Bradem Pittem v hlavní roli vypráví příběh podle skutečné události, zatímco Šťastný Nový rok nabízí smyšlené příběhy několika lidí, kteří tráví Silvestra v New Yorku. Tom Cruise se vrací na scénu v nové Mission Impossible.


FILMOVÉ PREMIÉRYNevěstinec aneb vzpomínky z domu lásky

Snímek francouzského režiséra Bertranda Bonella je opravdu zaměřen na příběh z domu rozkoše. Drama se odehrává v 19. – 20. století, v době kdy ve společnosti nastávají velké sociální změny. Ty neminou ani pařížské nevěstince, kterým hrozí zákaz činnosti. Místa, která si vytváří svůj vlastní uzavřený svět, v němž se kloubí krása a potěšení s ponížením a bolestí. Příběh se zaměřuje především na autentické osudy dívek a prostředí, ve kterém žijí. Vznikají zde silná přátelství i nebezpečná rivalita, v pozadí všeho se pak ozývá volání společnosti k humánnějšímu obratu. V hlavních rolích se představí Adele Haenel, Jasmine Trinca, Hafsia Herzi, Noémie Lvovsky a Céline Sallette. Film NEVĚSTINEC získal Zlatou plamu - nejvyšší ocenění udílené na Filmovém festivalu v Cannes.

MoneyballMoneyball – Brad Pitt jako neúspěšný baseballista

Oblíbený americký herec se tentokrát představí jako Billy Bean. Snímek, který byl natočený podle skutečných událostí, vypráví o bývalém nadějném hráči baseballu, jehož kariéra se zhroutila poté, co nenaplnil nadějná očekávání. Bill pro sebe raději zvolí jinou životní cestu, zaměří se na administrativní stránku tohoto sportu. Jenže ani zde příliš mnoho úspěchů nesklízí, neboť se neustále ocitá ve stejné situaci – na počátku sezóny přichází jeho tým znovu o své nejlepší hráče, kteří odchází za lepší finanční nabídkou jiných klubů. Stojí před ním osudová volba, může se vším praštit, nebo něco změnit. Samozřejmě, pokud by si vybral první variantu, byl by tento příběh příliš prostý a nestál by ani za zmínku. Bean se však rozhodl poprat se vším, co mu přijde do cesty. Jde dokonce proti všem klasickým baseballovým zvyklostem a spolu s chytrým ekonomem Peterem Brandem udělají experiment, díky němuž se změní způsob, jakým se baseball hraje a oba je posune na zcela novou úroveň. Vedle Brada Pitta se ve filmu MONEYBALL objeví také Jonah Hill, Robin Wright, Philip Seymour Hoffman, Chris Pratt nebo Tammy Blanchard.

Šťastný nový rokJak může vypadat Šťastný Nový rok v New Yorku?

To vám prozradí nový snímek Garryho Marshalla. Pokud máte rádi filmy jako Láska nebeská nebo Zas tak moc tě nežere, které nabízí spojení příběhů několika lidí v jedné romantické komedii, pak byste neměli vynechat ani ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. I tentokrát si dali tvůrci záležet a naservírují vám balíček známých tváří, jako jsou Zac Efron, Lea Michele, Katherine Heigl, Robert De Niro, Jessica Biel, Hilary Swank, Michelle Pfeiffer, Sara Paxton, Ashton Kutcher, Sarah Jessica Parker, Ludacris, Ice Cube nebo Jon Bon Jovi. A tím výčet rozhodně nekončí. Snad ve vás vzbudí silvestrovský příběh stejné nadšení a dobrou náladu, jaké se nejspíše dočkáme i v této americké komedii.

velká vánoční jízdaVelká vánoční jízda ve 3D

A jaké by to byly Vánoce, kdyby nedošlo také na pohádku. Ať jste malí nebo velcí, pokud chcete nalézt odpověď na otázku „Jak to Santa Claus dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky?“, vydejte se do kina na animovaný snímek VELKÁ VÁNOČNÍ JÍZDA. Pokud jste ochotni přistoupit na americkou ztřeštěnost a fakt, že nebude snímek zaměřený na Santu, ale jeho nešikovného nejmladšího syna Arthura, který ho bude muset zastoupit v jeho velkém úkolu, pak směle do toho. Kouzlo hezkých českých pohádek film určitě mít nebude, možná překvapí alespoň humorem, ale dle traileru je otázkou, zda nebude jen smutným pokusem amerických tvůrců o nový hit.

Mission ImpossibleMission Impossible pokračuje Ghost protokolem
Tom Cruise se vrací v jedné ze svých nejslavnějších rolí – jako špiónské eso agentury IMF Ethan Hunt. Ani tentokrát to nebude mít jednoduché, bude to nejen boj na život a na smrt, ale také o očištění dobrého jména jeho zaměstnance. Neznámý pachatel spáchá úspěšný bombový útok na Kreml. Viník není dopaden a veřejnost, stejně jako nejvyšší ruští představitelé, chtějí obětního beránka. Všechny stopy vedou právě k IMF, kterou se americký prezident rozhodne ponechat jejímu osudu. Agentura je odříznuta od zdrojů, zázemí a nemůže počítat s ničí podporou. Tým věrných v čele s Huntem vyráží do akce, aby vypátral, kdo má na svých rukou krev. V dalších rolích uvidíte Jeremyho Rennera, Toma Wilkinsona, Paulu Patton nebo Simona Pegga.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky filmových společností

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Jaké novinky nám v kinech naservíruje listopad?
Co nabídnou kina v říjnu?
Zářijové premiéry aneb co nás čeká v kinech

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání