Kocour v botách aneb jak se stát z psance hrdinou

KOCOUR V BOTÁCHNový animovaný snímek z dílny DreamWorks KOCOUR V BOTÁCH vypravuje příběh roztomilého zvířete, jehož minulost nebyla nijak růžová a nyní se snaží vše napravit. Borec, který měl v sérii o Shrekovi zabít oblíbeného zlobra, se nyní ukazuje v celé své kráse. Je chytrý, zábavný a má dobré srdce. Malí diváci si ho zamilují, ale ani dospělí nepřijdou úplně zkrátka. A navíc si můžete vychutnat Kocoura ve 3D podobě.KOCOUR V BOTÁCHUž ve Shrekovi se stal výraznou osobností, a tak si tvůrci z DreamWorks řekli, že si tenhle oranžový „Katzenova“ zaslouží samostatný příběh v celovečerním filmu. Podle původní pohádky bratří Grimmů napsali vlastní scénář a v režii Chrise Millera, který byl u všech dílů Shreka, rozjeli kocouří devadesátiminutové představení.

Jako koťátko se ocitl hlavní hrdina v sirotčinci v městečku San Ricardo, kde se skamarádil s pochybným vejcem Valdou Cvaldou. Ovšem ten ho jednoho dne podvedl a z Kocoura v botách se stal psanec, za jehož dopadení byla vypsaná odměna. Po letech se náš hrdina s Valdou opět potkává a vzhledem ke vzniklým okolnostem se s ním opět musí spojit. Na cestu za honbou za fazolemi z legend, které mohou majitele dostat až ke zlatonosnému houseti, se s nimi ale vydává i mazaná kočičí zlodějka Čiči tlapička. V téhle dobrodružné pouti se však ona trojice musí vypořádat se zločinci Jackem a Jill, kteří mají stejné plány na zbohatnutí. Kočičí nezbeda výpravu podniká i kvůli očištění svého jména.

KOCOUR V BOTÁCHKocour v botách je dynamický snímek s výtečnou atmosférou, kde se ukazuje řada charakterových vlastností a kamarádství vždy nemusí mít hladký průběh. Hispánské charisma Kocoura, který připomíná Zorra a další pomstychtivé bojovníky, doprovází podmanivá hudba a prostředí domovského města. Tvůrci také vsadili na řadu pohádkových a filmových odkazů. Kromě příběhu Jacka a kouzelné fazole však jde spíše o méně známé příběhy pro české potažmo evropské publikum.

Bavit se budou hlavně děti, které ocení i 3D zpracování, ovšem také jejich dospělý doprovod si najde v některých dialozích či situacích své důvody pro zasmání. Zaujme třeba i občasné dělení obrazů při akčních scénách.  V originále na vás budou se španělským přízvukem promlouvat v hlavních rolích Antonio Banderas či Salma Hayek, ovšem ani český dabing s Alešem Procházkou, Danou Černou, Jakubem Wehrenbergem, Davidem Suchařípou nebo Terezou Bebarovou není k zahození. Kocour v botách je v celku vydařený akční animák, jehož poněkud nejasný závěr zřejmě nechává otevřená vrátka pro pokračování.


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Shrek vyrazil na svou poslední cestu
Vendeta je dar české kinematografii
Twilight sága: Rozbřesk - Svatbou to teprve začíná
Líbáš jako ďábel se bude odehrávat v Maroku

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání