Kocour v botách aneb jak se stát z psance hrdinou

KOCOUR V BOTÁCHNový animovaný snímek z dílny DreamWorks KOCOUR V BOTÁCH vypravuje příběh roztomilého zvířete, jehož minulost nebyla nijak růžová a nyní se snaží vše napravit. Borec, který měl v sérii o Shrekovi zabít oblíbeného zlobra, se nyní ukazuje v celé své kráse. Je chytrý, zábavný a má dobré srdce. Malí diváci si ho zamilují, ale ani dospělí nepřijdou úplně zkrátka. A navíc si můžete vychutnat Kocoura ve 3D podobě.KOCOUR V BOTÁCHUž ve Shrekovi se stal výraznou osobností, a tak si tvůrci z DreamWorks řekli, že si tenhle oranžový „Katzenova“ zaslouží samostatný příběh v celovečerním filmu. Podle původní pohádky bratří Grimmů napsali vlastní scénář a v režii Chrise Millera, který byl u všech dílů Shreka, rozjeli kocouří devadesátiminutové představení.

Jako koťátko se ocitl hlavní hrdina v sirotčinci v městečku San Ricardo, kde se skamarádil s pochybným vejcem Valdou Cvaldou. Ovšem ten ho jednoho dne podvedl a z Kocoura v botách se stal psanec, za jehož dopadení byla vypsaná odměna. Po letech se náš hrdina s Valdou opět potkává a vzhledem ke vzniklým okolnostem se s ním opět musí spojit. Na cestu za honbou za fazolemi z legend, které mohou majitele dostat až ke zlatonosnému houseti, se s nimi ale vydává i mazaná kočičí zlodějka Čiči tlapička. V téhle dobrodružné pouti se však ona trojice musí vypořádat se zločinci Jackem a Jill, kteří mají stejné plány na zbohatnutí. Kočičí nezbeda výpravu podniká i kvůli očištění svého jména.

KOCOUR V BOTÁCHKocour v botách je dynamický snímek s výtečnou atmosférou, kde se ukazuje řada charakterových vlastností a kamarádství vždy nemusí mít hladký průběh. Hispánské charisma Kocoura, který připomíná Zorra a další pomstychtivé bojovníky, doprovází podmanivá hudba a prostředí domovského města. Tvůrci také vsadili na řadu pohádkových a filmových odkazů. Kromě příběhu Jacka a kouzelné fazole však jde spíše o méně známé příběhy pro české potažmo evropské publikum.

Bavit se budou hlavně děti, které ocení i 3D zpracování, ovšem také jejich dospělý doprovod si najde v některých dialozích či situacích své důvody pro zasmání. Zaujme třeba i občasné dělení obrazů při akčních scénách.  V originále na vás budou se španělským přízvukem promlouvat v hlavních rolích Antonio Banderas či Salma Hayek, ovšem ani český dabing s Alešem Procházkou, Danou Černou, Jakubem Wehrenbergem, Davidem Suchařípou nebo Terezou Bebarovou není k zahození. Kocour v botách je v celku vydařený akční animák, jehož poněkud nejasný závěr zřejmě nechává otevřená vrátka pro pokračování.


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Shrek vyrazil na svou poslední cestu
Vendeta je dar české kinematografii
Twilight sága: Rozbřesk - Svatbou to teprve začíná
Líbáš jako ďábel se bude odehrávat v Maroku

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání