Líbáš jako ďábel se bude odehrávat v Maroku

Líbáš jako ďábelDlouho očekávané pokračování úspěšné komedie Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh už je pomalu na světě. Nabízí se tedy otázka - dali to Helena (Kamila Magálová) s Františkem (Oldřich Kaiser) dohromady? Anebo jim bude v patách stíhačka Bohunka (Eva Holubová) a na první pohled stoický Karel (Jiří Bartoška)?


Když proběhlo natáčení prvního snímku, tak herec Oldřich Kaiser pregnantně vyjádřil, že druhý díl ponese název „Pícháš jako ďábel“. Na jeho slova ze třetiny došlo. Kde se ale hlavní protagonisté budou líbat tentokrát?

Líbáš jako ďábelMůžeme vám napovědět, že původní manželství z prvního dílu jsou pasé a Helena s Františkem k sobě tak našli volnou cestu. I když volnou... Ani v této fázi jim nebudou v patách chybět jejich původní protějšky. Horko tak hlavní hrdinové zažijí nejen díky vysokým teplotám, které jsou v Maroku, tedy destinaci druhého dílu filmu. Že by takový druhý Sex ve městě?

Líbáš jako ďábel v Maroku
Filmový štáb se ocitl přímo na pobřeží v Essauiře, kde nijak neomezil tamní ruch, tudíž divák co nejintenzivněji pozná marockou atmosféru. A že docházelo i k velmi kuriózním situacím. Například, když chtěli filmaři vytvořit záběr romantického zátiší s plující lodí, tak civilní rybář měl za to, že se mu konkurence chystá odloudit úlovky. Svoji vehemencí vše přerušit došlo i na několik zkažených záběrů.

Líbáš jako ďábelVíte, kde v Maroku najdete nejznámější trh s kořením? V Marrákeši. Na tomto místě, které nelze vynechat, se český štáb střetl s jinými filmaři, kteří zde měli asi pět set komparsistů. Prekérní situace, kdy sice můžete natáčet v daném místě, ale nikdo vám nezaručí, že tam budete sami, filmaři nakonec vyřešili domluvou. Co se tedy naučili? V Maroku panuje pohoda. Když se něco takového stane, tak se prostě jen řekne „inshalah“ (je to v rukou božích).

Lokace samozřejmě nabízela i ten pohled, který se naskýtá běžným turistům. Kontrasty, kdy můžete bydlet v luxusním hotelu v Marrákeši a za jeho zdmi už byla chudinská čtvrť. Když se ale natáčí v takto cizím prostředí, tak se nabízí otázka, jak je to třeba s jídlem. Štáb měl k dispozici typická marocká jídla, a tak třeba Jiří Bartoška se hned po návratu těšil na řízek.

Líbáš jako ďábelKaiser jako akční hrdina, Holubová měla marockého partnera
A jak celé natáčení shrnují herci? Oldřich Kaiser třeba tvrdí, že se stal doslova akčním hrdinou, protože ho čekaly honičky, rvačka o Helenu a řada dalších scén. „Ze všech se z nás stali akční hrdinové, až na Jiřího Bartošku – on je rovinový herec,“ řekla Eva Holubová. Natáčení se samozřejmě neobešlo bez pozornosti domorodců, a jestli jste někdy byli v arabských zemích, jistě víte, jaký tam panuje ruch. Proto měl každý herec místního asistenta, aby se neztratil. Přímo ve filmu se pak objeví i tamní obyvatelé, například Eva Holubová tu bude mít nápadníka. „Byl velice pozorný a galantní,“ chválila Holubová kolegu. Skoro všichni členové týmu byli v Maroku poprvé, pouze Kamila Magálová zde trávila několik dovolených. Taková Tereza Kostková to zase brala jako další pracovní zastávku. „Mám novou zkušenost, s divadlem třeba jezdím na otočku do Ostravy, teď jsem byla natáčet na otočku v Maroku,“ dodala herečka se smíchem.

Premiéra filmu Líbáš jako ďábel je plánovaná na 17. května 2012. Na snímku se podílejí kameraman Vladimír Smutný, architekt Martin Vačkář, hudebník Petr Malásek nebo návrhářka kostýmů Taťána Kovaříková. Ve snímku opět uvidíte Oldřicha Kaisera, Jiřího Bartošku, Evu Holubovou, Kamilu Magálovou, Nelu Boudovou, Jiřího Langmajera, Romana Vojtka, Marthu Issovou, Terezu Kostkovou, Milana Šteindlera, Petra Nárožného  a další.Text: Aneta Šimonková
Foto: Falcon

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Jaké novinky nám v kinech naservíruje listopad?
Jeskyně zapomenutých snů je fascinující dobrodružství
Nemoci neřádí jen na veřejnosti, Nákaza je už i v kinech
Rodina je základ státu: Moc a peníze základ problémů

 

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání