Tvůrci a herci nového thrilleru Vendeta poodkryli karty

VendetaTřebaže půjde nový český snímek VENDETA, celovečerní debut scenáristy a režiséra Miroslava Ondruše, do kin až 24. listopadu, už nyní vám můžeme nastínit, jak silný zážitek vás pak v sále bude čekat. Tvůrci a herci tohoto žánrového filmu některé podrobnosti nastínili na tiskové konferenci po novinářské projekci. A snad neprozradím moc, když řeknu, že Vendeta je opravdu velmi působivá.

 


Už několik základních faktů filmu je poměrně překvapujících. Ondruš se svým týmem zvládli celý devadesátiminutový snímek natočit během dvaceti letošních březnových dní. Přestože se původně mělo točit na podzim, protože příběh je zasazen do tohoto ročního období, vše nakonec vypadá věrohodně. Čekalo se totiž, až bude moct jedna z hlavních postav, Oldřich Kaiser. Rozpočet Vendety je směšných 12 milionů korun, i když byste po zhlédnutí odhadovali i několikanásobně více. Točilo se na několika místech v Praze a jejím okolí, třeba i ve Slaném či kamenolomu Čertovy schody.

VendetaRežisér Miroslav Ondruš se však nechal inspirovat celou řadou snímků. „Filmů, které jsem viděl, je samozřejmě spousta. Od Leona, Potomků lidí či Wrestlera. Násilí je v celé řadě filmů. Spíš mi šlo o to, aby bylo zobrazeno jinak. Baví mě i žánr té staré policejní školy ze zahraničních kriminálek a člověk si z toho také určitě něco vezme,“ řekl Ondruš.

Kromě již zmíněného Kaisera hraje hlavní roli také Ondřej Vetchý, jenž ztvárňuje otce mladé dívky, kterou obelstili a ublížili jí vlastní spolužáci. „Když jsem si přečetl scénář, zaujala mě syrovost toho příběhu. Měl jsem pak šanci jet s Mírou Ondrušem z Moravy autem do Prahy a celou cestu jsme se bavili o všem možném. Také mě zajímalo, kdo v tom bude hrát, takže i obsazení mě přesvědčilo.“

Producent filmu Vratislav Šlajer nastínil také něco ze zákulisí a o ambicích snímku. „Casting na mladé herce trval asi půl roku a vybírali jsme ze sta až dvou set herců. Našim cílem nebylo upozorňovat na problém trestní zodpovědnosti mladistvých, ale diskuzi se rozhodně nebráníme. Doufáme, že si lidé do kina cestu najdou, ale počet odhadovat nechceme. Budeme rádi za sto až dvě stě tisíc diváků,“ prohlásil Šlajer.

VendetaDvojici policajtů, kteří napomáhají k oné Vendetě, jak už název napovídá, hrají „věčný policajt“ Marek Taclík a také Igor Chmela, který si nedávno podobně negativní postavu zahrál ve snímku Rodina je základ státu. „Já v téhle postavě nenašel nic dobrého, co by jí mohlo nějak obhajovat. Prostě mě zajímala ta možnost zahrát si čistokrevnou svini,“ řekl o nečestném policajtovi Chmela.

Velmi zajímavou úlohu měl u snímku autor hudby Petr Ostrouchov. Do dramatického a akčního příběhu plného emocí musel volit hudební doprovod velmi citlivě. „Když jsem to viděl, tak jsem si říkal, že ten film hudbu vlastně ani nepotřebuje, takže jsem jí tam moc dávat nechtěl, ale režisér mi pak vždycky říkal, ať trochu přidám. Každopádně se mi to tvořilo obtížně a jsem spíš autor zvuků než hudby,“ komentoval situaci Ostrouchov.

Film Vendeta půjde do kin 24. listopadu a v napínavém thrilleru se můžete těšit na herce jako Ondřej Vetchý, Oldřich Kaiser, Marek Taclík, Igor Chmela, v dětských rolích se představí Ondřej Havel, Václav Vostárek, Daniel Novák a v jediné ženské úloze pak Lucie Šteflová.


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jaké novinky nám v kinech naservíruje listopad?
Jeskyně zapomenutých snů je fascinující dobrodružství
Nemoci neřádí jen na veřejnosti, Nákaza je už i v kinech
Rodina je základ státu: Moc a peníze základ problémů

 

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání