EXMANŽELKA ZA ODMĚNU: Film spíše za trest

Exmanželka za odměnu
Nová akční americká komedie „Exmanželka za odměnu“ od režiséra Andyho Tennanta rozhodně neoslní. Možná se budete relativně dobře bavit, ale co se té akčnosti týče, pak nečekejte žádné extrémní drama plné přestřelek. Naopak přilita je sympatická špetka romantiky.

 
Exmanželka za odměnuLovec odměn Milo Boyd (Gerard Butler) dostal velmi lákavý úkol. Chytit totiž má svou exmanželku Nicole (Jennifer Anistonová), která se opakovaně nedostavila k soudu a propadla jí kauce. S nalezením Nicole sice nemá Milo problém, ovšem potíže pak nastanou s tím, jak jí k soudu dostat. Jeho ex totiž jako investigativní novinářka zkoumá okolnosti zvláštní sebevraždy, která zřejmě byla spíše vraždou. Oba partneři se snaží jít za svým cílem, přičemž se vlastně sbližují a zároveň postupně zjišťují, že jim jde o život.

 

Tolik k zápletce, která námětem není tak úplně špatná, ovšem naplnění zůstalo daleko za možnostmi. Butler a Anistonová jsou zaručeným a v podstatě i jediným lákadlem snímku a hrají prakticky v každé scéně. Ne, že by na ně nebyl pěkný pohled, ale evidentně je vše postavené jen na nich. Další aspekty filmu jsou však prosté a plytké, snad jen občas dobré hlášky zachraňují chatrnou čest „Exmanželky za odměnu“.

 

Exmanželka za odměnuKopírování obehraných a vyzkoušených modelů je v tomto případě do očí bijící. Tak například. Ve skutečnosti byste těžko hledali novinářku, která riskuje život kvůli případu, který není zas tak moc důležitý, ale v amerických filmech jich je v poslední době čím dál tím víc. A že se zástupci strany „zla“ přepravují v černém, nejlépe kradeném, SUV, to začíná být také nepsaným pravidlem pro správný akční snímek.

 

Tennant si tentokrát nepřipsal zrovna plusové body, dílo je zbytečně prodlužované a někdy diváci jen trpí u hloupých dialogů, které mají působit moralisticky či srdceryvně, ale věřit tomu může málokdo. Pro ženy by mohl být snímek ještě vzhledem k romantickému podkladu a samozřejmě díky Butlerovi přijatelný, ale pro pány je to spíše ztráta času.

Text: Pavel Urban
Foto: Falcon


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání