Co nabídnou kina v říjnu?

kulturní servis pulsPřipravili jsme pro vás další vydání filmového speciálu. Na jaké premiéry se tedy můžeme těšit v říjnu? I tentokrát jsme vybírali pečlivě z různých žánrů a témat. Se začátkem měsíce přijde thriller DREAM HOUSE, ale i velmi akční ELITNÍ ZABIJÁCI. Na plátna kin se znovu vrátí nezapomenutelný JOHNNY ENGLISH, jenž je povolán do další tajné mise. Z české tvorby pak nabídneme snímek DŮM, který zachycuje radosti i strasti jedné rodiny.

 


Dream HouseDream House
Příběhů o šťastné rodině, která se přestěhuje do svého vysněného domu a následně zjistí, že v něm byl někdo zavražděn, je už ve filmové databázi pěkná řádka. Režisér Jim Sheridan se přesto snaží použít tento známý základ a ukázat ho divákům v novém světle a z jiného úhlu pohledu. Pokud bude celý snímek tak zajímavý a napínavý jako jeho trailer, máme se na co těšit. V temném thrilleru si bok po boku zahráli Daniel Craig, Naomi Watts a Rachel Weisz. V kinech se DREAM HOUSE objeví už 6. října.

Elitní zabijáciElitní zabijáci
Pokud máte rádi akční filmy, střílečky a rvačky, pak by vaši pozornost mohli upoutat ELITNÍ ZABIJÁCI. Podkladem k tomuto snímku byly údajně skutečné události. Jak moc jsou vyšperkované od amerických tvůrců či se tentokrát drželi nohama na zemi, se však asi nedozvíme. Elitní zabijáci s sebou bohužel ale nesou jedno riziko – vzhledem k tomu kolik informací bylo k ději zveřejněno, není jisté, zda můžeme očekávat nějaké překvapení nebo velké rozuzlení. Lépe tedy počítat s tím, že půjde pravděpodobně o oddychový snímek, který bude nabitý akčními scénami a propracovanými triky. Bontonfilm uvede snímek do kin 6. 10.

Johnny English se vracíJohnny English se vrací
Ano, slyšíte správně. Agent obávanější než James Bond se znovu vrací na filmová plátna. Ačkoli se Johnny English po své poslední misi stáhl do ústraní a začal se oddávat tibetským modlitbám, tajné služby si ho po čase přeci jen vyžádají zpět. Disponuje totiž neúnavnou vytrvalostí, zásobou grimas pro všechny situace a především neobyčejným štěstím. Jak zvládne všechny maléry a vybruslí z nich bez újmy? Druhý díl je pojat ve stejném duchu, ale snaží se samozřejmě uchvátit jinou zápletkou a novými humornými scénkami. Zda Rowan Atkinson, známý také jako Mr. Bean, ještě nevyšel ze cviku, můžete zjistit od 13. října.

DůmDům
Přibude také filmový přírůstek z domácí tvorby. Režisérka Zuzana Liová naservíruje divákům snímek jednoduše pojmenovaný DŮM. Příběh nedokonalého muže, který sní o dokonalé rodině. Staví dům pro svou dceru Evu, ta se však nemůže dočkat, až dostuduje a začne žít svůj vlastní život. Tajně se stýká se svou sestrou i matkou, které otec zavrhl. Do pokladničky tajemství přibývá další, když se jednoho dne pozná se starším a už ženatým Jakubem. Sami však určitě dobře víte, že nic se nedá utajit věčně, samo se to jednou začne drát na povrch a obvykle to bývá v nejméně vhodnou dobu. Mezi hlavními postavami vzniklá situace rozvíří pořádný kolotoč událostí. České drama nabídne lidský pohled na události, které se mohou přihodit každému z nás. V hlavních rolích se představí Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká, Judit Bárdos, Ester Geislerová a Marek Geišberg.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky filmových společností


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání