„I Love You Phillip Morris“ – úsměvné, ale bez humoru

I love you Phillip MorrisSnímek nazvaný „I Love You Phillip Morris“, s Jimem Carreyem v hlavní roli, je hodnocený jako komedie, ve skutečnosti jde však o místy úsměvný příběh, který napsal sám život. Pokud byste se tedy těšili, že Carrey předvede další nezapomenutelné kousky a vy se budete smát od začátku do konce, zůstaňte raději doma!
I love you Phillip MorrisRežiséři Glenn Ficarra a John Requa přišli s nápadem natočit zajímavý film o muži, který se snažil žít slušný a spořádaný život. Měl rodinu, dobré zaměstnání, ale jednoho dne mu došlo, že to všechno je lež a on nedělá nic z toho, co by chtěl. Opustí rodinu, přizná se k homosexualitě, najde si přítele a začne žít tak, aby byl sám se sebou spokojený.

Tolik k základnímu nastínění dějové linie příběhu, který je natočen podle skutečných událostí. Sám o sobě film není špatný, naopak pro mnohé může být velmi zajímavý, jak svým tématem, tak i nadlehčeným zpracováním. Převážně se bude líbit spíše ženám, kterým zpravidla tolik nevadí připouštět si mužskou homosexualitu, jak tomu bývá u opačného pohlaví. Nutno předem upozornit, že v „I Love You Phillip Morris“ nezůstane jen u slovíček, ale dojde i na romantické a postelové scény. Slabší povahy si musí zakrýt oči.

Oba herci, Jim Carrey (ztvárnil Stevena Russela) i Ewan McGregor (aneb filmový Phillip Morris), se do svých rolí vžili dokonale a předvedli velmi přesvědčivé výkony. Má to však jeden háček! Pro většinu diváků je Carrey neodmyslitelně spjatý s naprosto bláznivými komediemi, ať už si připomeneme „Masku“, příběh o zvířecím detektivovi Ace Venturovi, „Božského Bruce“ nebo smíchem nabitého „Yes Mana“. Je to muž, který umí ztvárnit mnoho tváří, úšklebků, a jenž dovede rozesmát až k pláči. Vážnější role, kde se nemá možnost takto prosadit, mu příliš nesedí. Ne snad, že by v nich nezazářil nebo je zahrál špatně, jen mu nálepka věčného komika už příliš přirostla.

I love you Phillip MorrisFilm je označený jako komedie a drama, ale druhé zaměření mu sedí více. Dočkáte se mnoha úsměvných scén, ale nečekejte, že byste se smíchy popadali za břicho. Je to příběh ze života, o vztazích, důležitosti finančního zajištění v životě, ale také o tom, jak lze elegantně obcházet zákon, když jste dost šikovní. Osobně bych pár pasáží o životě Stevena Russela trochu prohloubila, aby měl divák možnost více poznat jeho osobnost. Ve filmu se spíše celkově prolétne jeho životem od začátku, kdy se stal homosexuálem, až k současnosti, abychom věděli, jak skončil. Film je zpracován podle knižní předlohy „Houston Chronicle“ od reportéra Steva McVickera.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bioscop

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání