„I Love You Phillip Morris“ – úsměvné, ale bez humoru

I love you Phillip MorrisSnímek nazvaný „I Love You Phillip Morris“, s Jimem Carreyem v hlavní roli, je hodnocený jako komedie, ve skutečnosti jde však o místy úsměvný příběh, který napsal sám život. Pokud byste se tedy těšili, že Carrey předvede další nezapomenutelné kousky a vy se budete smát od začátku do konce, zůstaňte raději doma!
I love you Phillip MorrisRežiséři Glenn Ficarra a John Requa přišli s nápadem natočit zajímavý film o muži, který se snažil žít slušný a spořádaný život. Měl rodinu, dobré zaměstnání, ale jednoho dne mu došlo, že to všechno je lež a on nedělá nic z toho, co by chtěl. Opustí rodinu, přizná se k homosexualitě, najde si přítele a začne žít tak, aby byl sám se sebou spokojený.

Tolik k základnímu nastínění dějové linie příběhu, který je natočen podle skutečných událostí. Sám o sobě film není špatný, naopak pro mnohé může být velmi zajímavý, jak svým tématem, tak i nadlehčeným zpracováním. Převážně se bude líbit spíše ženám, kterým zpravidla tolik nevadí připouštět si mužskou homosexualitu, jak tomu bývá u opačného pohlaví. Nutno předem upozornit, že v „I Love You Phillip Morris“ nezůstane jen u slovíček, ale dojde i na romantické a postelové scény. Slabší povahy si musí zakrýt oči.

Oba herci, Jim Carrey (ztvárnil Stevena Russela) i Ewan McGregor (aneb filmový Phillip Morris), se do svých rolí vžili dokonale a předvedli velmi přesvědčivé výkony. Má to však jeden háček! Pro většinu diváků je Carrey neodmyslitelně spjatý s naprosto bláznivými komediemi, ať už si připomeneme „Masku“, příběh o zvířecím detektivovi Ace Venturovi, „Božského Bruce“ nebo smíchem nabitého „Yes Mana“. Je to muž, který umí ztvárnit mnoho tváří, úšklebků, a jenž dovede rozesmát až k pláči. Vážnější role, kde se nemá možnost takto prosadit, mu příliš nesedí. Ne snad, že by v nich nezazářil nebo je zahrál špatně, jen mu nálepka věčného komika už příliš přirostla.

I love you Phillip MorrisFilm je označený jako komedie a drama, ale druhé zaměření mu sedí více. Dočkáte se mnoha úsměvných scén, ale nečekejte, že byste se smíchy popadali za břicho. Je to příběh ze života, o vztazích, důležitosti finančního zajištění v životě, ale také o tom, jak lze elegantně obcházet zákon, když jste dost šikovní. Osobně bych pár pasáží o životě Stevena Russela trochu prohloubila, aby měl divák možnost více poznat jeho osobnost. Ve filmu se spíše celkově prolétne jeho životem od začátku, kdy se stal homosexuálem, až k současnosti, abychom věděli, jak skončil. Film je zpracován podle knižní předlohy „Houston Chronicle“ od reportéra Steva McVickera.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bioscop

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání