Podle nového filmu Kamarád taky rád

film KAMARÁD TAKY RÁDSnímek Kamarád taky rád je, už jen z pohledu na poutače, typickou romantickou komedií. Zažene podzimní depresi, velké zvraty či silný příběh však nečekejte.


Film láká především hereckým obsazením. V hlavní roli se objeví sexy Mila Kunis, jež svádí pomyslný boj s druhou labutí Natalií Portman, která si střihla žánrově stejnou roli ve snímku Hlavně nezávazně, a Justin Timberlake, jehož pěvecká kariéra momentálně lehce upadá, po herecké stránce se však šplhá výš a výš. Pro oba je to jakási zkouška, kdy už si ani jeden nevystačí jen s dokonalým vzhledem, ale musí předvést něco ze sebe, aby film neuhnul do vyjetých kolejí romantických komedií. Už od začátku je totiž jasné, jakým směrem se bude snímek ubírat. Naštěstí to scénáristé vzali oklikou a do poslední chvíle to tedy vypadá, že happy end se nekoná a ve filmu jde opravdu jen a jen o nezávazný sex.

film KAMARÁD TAKY RÁDPrvní polovina je až neuvěřitelně slibná. Vtipné hlášky, překvapivé výkony obou protagonistů, i když v některých momentech je Mila Kunis coby Jamie příjemná asi jako osina v zadku a Justin Timberlake alias Dylan si není zas až tak jistý v kramflecích, a hlavně téma, které, co si budeme povídat, je mnohým z nás v dnešní době téměř jako na míru šité.

Od počátku má komedie drive, jedna hláška stíhá druhou a herci nejdou pro nějaké „fuck“ daleko. Film vyloženě baví. Je plný sexu, mezi Milou a Justinem to jiskří jako blázen a přesto, že si od začátku říkáte, že je přeci jasné, jak asi americký film může dopadnout, chvílemi vás přepadá pocit, že to možná tak jisté nebude. A popravdě, většinou happy end tak trochu očekáváte a těšíte se na něj. Nebo ne?

Bohužel, i přes opravdu vyvedený začátek, zabředne film v druhé polovině do typických vod a spouští se plejáda klišé scén, laciného humoru a linií, které hrají na city. Najednou se všechno děsně táhne a snímek nabude rozměrů nekonečně dlouhé a plytké hovadiny. Vtipné postelové scény nejsou tak vtipné, naopak kolikrát obracíte oči v sloup a často máte i pocit pochopení pro ty, co v kině házejí popcorn po ostatních. Velká škoda. Nevylepší to ani fakt, že neuvěřitelně vtipné výkony Woodyho Harrelsona v roli Dylanova gay kamaráda Tommyho a volnomyšlenkářské matky Patricie Clarkson hravě přebíjí hlavní dvojici. Tvůrci je totiž dávkují opravdu po málu a raději využijí dokonalých křivek Mily Kunis, která zde pobíhá ve většině případů polonahá.

 

film KAMARÁD TAKY RÁDNicméně je tu pořád něco, co vás nutí vydržet a po přehlídce bláznivých přebarvených komedií je tahle aspoň z těch, co mají nějaký pevný děj, neodbíhají od jednoho k druhému a přes zádrhely v druhé části se dají vydržet. Navíc od filmu tohoto žánru se nečekají žádné hluboké myšlenky či originální děj okořeněný chytrým humorem.

Je to snímek, ke kterému se třeba jednou za čas vrátíte. Rozhodně se řadí k oddechovkám, které neurazí, ale ani nenadchnou. Citlivé povahy si pobrečí u šťastného konce s pocitem, že i oni jednou potkají toho pravého. Ti otrlejší se pousmějí a řeknou si, že realita je vesměs přece jen o trochu jiná. Přesto, že se nejedná o žánr, který bych vyloženě vyhledávala, hodnotím film vcelku kladně i přes drobné výchylky. Pokud se ale rozhodnete jít na něj do kina, možná budete trochu litovat, že jste nevybrali něco jiného.Text: Tereza Netoličková
Foto: Falcon

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nezvratný osud 5 pronásleduje své další oběti
Závěrečná klapka filmu Probudím se včera klapla
Zářijové premiéry aneb co nás čeká v kinech
Muži v naději jsou jasným kandidátem na České lvy

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání