Jirka Mádl: Mám dvě adeptky, ke kterým se vrátím

-jiří MádlJirka Mádl patří k nejoblíbenějším českým hercům dnešní generace. Na kontě má už pěknou řádku filmů. V březnu půjde do kin komedie režiséra Miloslava Šmídmajera PROBUDÍM SE VČERA, kde Jirka ztvárnil postavu Petra Kováře. Co si o své roli myslí a proč odjíždí do USA, se dozvíte v exkluzivním rozhovoru, který nám poskytnul.

 

 

Jak jste se dostal k této roli?
„Tak to mě takhle oslovil Miloš před dvěma lety, když jsme natáčeli Peklo s princeznou. Při premiérách říkal, že má scénář a že by byl rád, kdybych tam hrál. Já jsem říkal, že nevím, jestli tu budu, ale že jinak samozřejmě rád a pak jsme se o tom dlouhatánsky bavili třeba opravdu rok a půl. Nakonec jsme to upekli."

Zaujal vás něčím scénář k filmu PROBUDÍM SE VČERA?
„Abych byl úplně upřímný, tak jsem se nejvíc těšil na to, že budu dělat s Mildou, protože on dost opakuje lidi, tak že to bude podobná parta štábu. A pak mě přemluvil tím, že říkal, osmnáctiletého už nikdy hrát nebudeš. Ale tam je to trošku něco jiného, hlavní postava Petr Kovář je čtyřicátník a vrací se do minulosti, takže mentálně by měl být čtyřicetiletý a jenom vzhledově osmnáctiletý, tak to se snad nějak povedlo."

-jiří MádlTakže je to takové to gró, pro které jste do toho šel?
„Dá se říct, že ano. A hlavně jsem předtím točil dvě dramata, skončil jsem a za tři dny jsem točil tuhle komedii a to bylo úplně něco jiného. U toho jsem si hrozně odpočinul. Myslím ale, že celkově jsou komedie mnohem těžší než dramata, ale jak jsem měl ty dvě za sebou, tak se z tohohle stal můj odpočinek."

Můžete nám přiblížit vaši postavu svýma očima?
„Je to Petr Kovář, který v přítomnosti pracuje jako učitel a vrací se už jako zkušený čtyřicátník v těle osmnáctiletého do dob svých studií na gymnáziu. Myslím, že je docela vtipný a ne nějak zvlášť atraktivní pro ženy, ale je si toho velmi vědom a je to ten typ, co je většinou utáhne na to, že je vtipný. Není to úplně praktický muž pro život. Rozhodne se napravit nějakou chybu a najít ideální ženu, kterou potkal v minulosti. Myslím, že je to docela zajímavé téma. Člověk si říká, že když ve dvaceti potká ideální ženu, tak je to moc brzo, že si musí něco odžít a pak se k ní ve třiceti vrátit, jenže ono to tak úplně nefunguje a lidi mají tendence snít o tom, že by to takhle napravili."

Ve filmu jste hluboce zamilovaný do Elišky. Prožil jste někdy takovou lásku?
„Byl jsem zamilovaný, ale je to přesně to, co jsem říkal. Člověk má pak tendence v určitém věku, že si musí něco odžít a pak se k tomu vrátí. Jenže ono se k tomu úplně vrátit nejde, protože už se k tomu vrátil třeba někdo jiný. Ale to mě ještě nečeká. To říkám, protože vidím, jak spousta mých starších kamarádů si to taky tak říkalo a pak na to bylo pozdě. Mám dvě adeptky, u kterých si pořád myslím, že se k nim třeba vrátím, ale ono to tak asi nedopadne."

Máte ve filmu nějakou oblíbenou scénu?

„Mám rád všechny scény s králíkem a také mám rád tanec na diskotéce. To mě baví."

Jiří MádlPodělíte se s námi o nějakou historku z natáčení?

„Je to spíš takový můj poznatek. Člověk jde většinou brzy spát a jde se připravovat, protože ví, že kolem se potuluje producent a produkční a pan režisér a ráno chtějí vidět herce vyspalého a čilého, kdežto tady to fungovalo tak, že pan producent a režisér v jedné osobě nás nutil, abychom zůstali ještě chvíli v baru, že přece jenom srab chodí domů. Tak to je takový můj poznatek z tohohle natáčení."


Zůstáváte po nocích často v barech?
„Ale jo. Když druhý den nic není, tak zůstanu."

Odjíždíte do USA. Na jak dlouho a proč?
„Vůbec nevím na jak dlouho. Jedu tam zatím studovat scenáristiku. Ale vážně nevím, co bude dál a neptejte se mě na to, protože se mě ptala i mamka a já jí neumím odpovědět. Vůbec netuším."

Máte v plánu natáčení nějakého dalšího filmu?
„S Milošem máme takový projekt, ale to je asi až na podzim příštího roku a pak ještě jeden na Slovensku. To je ale taky ještě v plenkách, proto je brzy o tom mluvit."

Můžete prozradit něco konkrétnějšího?
„Asi zatím ne. Ale teď půjdou do kina dva další filmy, ve kterých hraju. Snímek Čtyři slunce Bohdana Slámy a slovensko-česko-polský film Konfident. Ty půjdou do kin zhruba ve stejné době jako Probudím se včera."


Text: Tereza Netoličková
Foto: Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Závěrečná klapka filmu Probudím se včera klapla
Skončilo natáčení české komedie Probudím se včera!
Zapojte se do tvorby nového českého filmu
Opět létalo peří, křtil se soundtrack k filmu V peřině

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání