Nezvratný osud 5 pronásleduje své další oběti

Nezvratný osud 5Tentokrát jsme si vzali na mušku hororový snímek. Diváci se dočkají pátého zpracování Nezvratného osudu, který se bude v kinech promítat od 8. září. Při tragické nehodě měli zemřít všichni, kdo byli v danou dobu na osudném místě. Shodou náhod se však zachrání osm lidí přezdívaných šťastná osmička. V tu chvíli ještě netuší, jaké hrůzy je čekají, až je smrt začne doopravdy pronásledovat. Chcete vědět, zda se u tohoto filmu budete bát?

 


Režisér Steven Quale dospěl k názoru, že přišel správný čas na to, aby měl „Nezvratný osud“ další pokračování. V celkovém pořadí se jedná už o pátý díl. Quale má na svém kontě prozatím pouze tři snímky – krátký „Darkness“, televizní film „Oheň“ a dokumentární „Tajemné hlubiny 3D“. Jak přesedlal k hororovému žánru, je otázkou. Ač byla snaha zajisté velká, nepodařilo se mu zajít až na hranici svých možností. Na „Nezvratný osud 5“ se dá koukat, podruhé byste si ho ale určitě nepustili. Ač je místy skutečně zajímavý, napínavý a propracovaný, chybí mu schopnost udržet diváka v neustálém strachu a očekávání, co asi bude následovat.

Nezvratný osud 5Vše začíná zcela jednoduše. Parta kolegů z práce se chystá na malý výlet organizovaný jejich zaměstnavatelem. V první chvíli to vypadá, že by to pro všechny mohla být velmi zajímavá zkušenost, protože povahově jsou tito lidé naprosto odlišní. Všichni jsou připraveni na cestu a hurá za dobrodružstvím. Jeden z hlavních představitelů má však najednou jakési vidění, že se stane hrozná katastrofa. Zda to pro něj znamená štěstí či neštěstí, je otázka, ale vzhledem k událostem, které budou následovat, by mnozí na jeho místě asi raději volili rychlou smrt než to pomalé odpočítávání posledních chvil.

Osmi lidem se jen o vlásek podaří uniknout hrobníkovi z lopaty. V tu chvíli však ještě netuší, co to pro ně znamená. Zatímco ve zprávách je nazývají šťastnou osmičkou, v jejich hlavách stále koluje tisíce myšlenek. Pořád přemýšlí, co se vlastně stalo. Po pohřbu svých kolegů však dostanou varování od tajemného muže: „Smrt nemá ráda, když ji někdo oklame.“ V první chvíli ničemu nerozumí a neberou to na vědomí, a to až do té doby, než začnou postupně jeden po druhém umírat. Pro bystrého diváka nebude žádným tajemstvím, v jakém pořadí se to bude dít. Největším překvapením tedy zůstává, jakým způsobem si pro ně smrt přijde. Bohužel díky špatně vymyšlenému traileru to budete u některých také vědět předem. Pokud jste tedy upoutávku neviděli, a chcete snímek zhlédnout, měli byste ho raději vynechat.

Nezvratný osud 5Zpracování „Nezvratného osudu 5“ si zaslouží pochvalu, co se týče právě zmiňovaných scén, kdy naši hrdinové bojují o holý život. Má to promyšlený systém a občas už to vypadá, že má daná postava na mále, ale přežije. Záhy však zjistíte, že jen proto, aby ji zlikvidovalo něco jiného o pár vteřin později. Dech se vám bude tajit a chvílemi se vloudí pocit strachu z toho, co asi bude následovat. Jakmile však drastické scény skončí, zmizí i tato nepříjemná křeč v žaludku. Je škoda, že si tvůrci nedali víc práce i s promyšlením celého scénáře. Nejde o hlubší pointu, ta s tímto žánrem ruku v ruce nechodí, ale když už se pro hororový snímek rozhodnete, očekáváte všudypřítomný strach zalézající až do morku kostí. Takový, po kterém se budete bát ještě následující noc usnout. Z tohoto pohledu má „Nezvratný osud 5“ co dohánět. Působí totiž spíše jako film na páteční večer v televizi, než že byste na něj museli jít do kina.


 


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Warner Bross

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Lví král , dojemná pohádka pro děti i dospělé
Zářijové premiéry aneb co nás čeká v kinech
Muži v naději jsou jasným kandidátem na České lvy
Jak daleko od vás je Viditelný svět?

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání