Zářijové premiéry aneb co nás čeká v kinech

Kulturní servis PUlsPřipravili jsme pro vás novinku – od letošního podzimu budeme čtenáře pravidelně seznamovat s tím, na co se můžou v následujícím měsíci těšit na filmových plátnech. Protože je premiér víc než dost, vybereme vždy to, co nám přijde nejzajímavější. V září jsme si vzali na mušku animovaného Lvího krále, horor Nezvratný osud, sci-fi Super 8, pohádku Saxána a Lexikon kouzel, oceněný Drive, akční Colombianu, dokument Zneužívaný a thriller Bez dechu.


Lví král – Disneyho legenda se vrací
Lví králPokud máte pocit, že už jste o tomto animáku někdy slyšeli nebo ho přímo viděli, nepletete se. V České republice se poprvé na plátnech kin objevil 8. prosince roku 1994. Nyní se studio Disney rozhodlo své velmi úspěšné pohádce oprášit kabát a dát jí trojrozměrnou podobu. Zatímco malí diváci budou ohromeni kouzelným příběhem a velmi působivým zpracováním, starší možná naopak zavzpomínají na své dětství či na dobu, kdy film viděli poprvé. Snímek bude samozřejmě promítán s dabingem včetně písní. Můžete se těšit na nezapomenutelné hity jako „Hakuna Matata“, „Život proudí v nás“ aneb „Circle of Life“ i píseň Eltona Johna „Vím, že nám noc lásku dá“ - v originále známou jako „Can You Feel the Love Tonight“. Spravedlivý král Mufasa, nezbedný Simba, vždy veselá dvojka Pumba a Timon, moudrý Rafiky i podlý Scar vás zavedou do horké africké savany. Uvidíme, zda LVÍ KRÁL zaboduje u diváků i tentokrát. V kinech se znovu objeví už 1. září.

Nezvratný osud 5Nezvratný osud 5 – pro ty, kteří se rádi bojí
Filmoví tvůrci si pro nás připravili už páté pokračování hororové série o Nezvratném osudu. Skupinku lidí, kteří unikli jen o vlásek svému úmrtí, nebude tentokrát pronásledovat démon, zrůdná obluda ani pomatený šílenec, ale samotná smrt v nejděsivější podobě. Náhody se nestávají, postupně zemřou všichni, kteří už by tu dávno neměli být. Nehoda v autě, při sportu či v lékařské ordinaci, osud si vás najde, ať jste kdekoli. Jen na vás je, abyste tipovali, kdo je další na řadě a jaký konec ho asi čeká. V NEZVRATNÉM OSUDU 5 režiséra Stevena Qualeho si bok po boku zahráli Emma Bell, Jonathan Bennett, Jana Kramer, David Koechner, Tony Todd, Miles Fisher a Nicholas D´Agosto. Podaří se někomu z postav přežít či to budete vy, kdo bude v kině umírat strachy? Horor má premiéru 8. 9.

Super 8 – J. J. Abrams spojil síly se Stevenem Spielbergem
Super 8Což znamená, že se můžeme těšit na pořádný thriller, který bude nabitý záhadami, napětím, filmovými triky a samozřejmě také mimozemšťany. Za své hovoří už upoutávka – auto vjede na trať, díky čemuž vykolejí protijedoucí vlak. Věřte, že takovou srážku byste na vlastní oči vidět nechtěli. A o to víc, když víte, že náklad, který se ukrývá ve vagónech, není vůbec bezpečný. Partička teenagerů si poblíž místa činu natáčela v době nehody svůj autorský snímek o zombie. Čeká je však nepříjemné překvapení, protože do jejich města zavítá něco mnohem horšího. Pokud jste zvědaví, jaké tajemství ukrývají zapečetěné vagóny, vydejte se od 8. září do kina. Režisér SUPER 8 J. J. Abrams oslovil ke spolupráci hollywoodského experta Stevena Spielberga. Nechme se tedy překvapit, co si pro nás přichystali. Hrají Joel Courtney, Elle Fanning, Noah Emmerich a Amanda Michalka.

Saxana a Lexikon kouzelSaxána a Lexikon kouzel – nový přírůstek mezi české pohádky
Také naši filmoví tvůrci se neustále činí, v září nás o tom přesvědčí režisér Václav Vorlíček, který se postaral o pokračování příběhu dívky na koštěti. Ale ne tak doslova. Saxana, bývalá čarodějnice, se ve světě lidí rychle zabydlela a nyní už je z ní nejen vdaná paní, ale také maminka malé Saxánky. Dcerka však nemá o jejím původu nejmenší tušení, dokud neobjeví magickou knihu. Ta jí přenese do pohádkové říše plné trpaslíků, rarachů, draků a bazilišků, šotků, ale samozřejmě i nových kamarádů, s nimiž děvčátko zažije nejedno dobrodružství. Nejdůležitější však je, aby se malé Saxáně podařilo porazit zlého komiksového gangstera Crashmana a vrátila se v pořádku ke své mamince. Také ve filmu SAXÁNA A LEXIKON KOUZEL se setkáme se známými postavami v podání Petry Černocké, Jana Hrušínského, Jana Krause, ale nově i s Helenou Nováčkovou, Jiřinou Bohdalovou, Petrem Nárožným, Jiřím Lábusem či Ivanou Chýlkovou. Snímek má premiéru 15. září.

Drive – film oceněný za nejlepší režii
DriveNikdo mu neřekne jinak než Řidič. Zatímco ve dne se živí jako filmový kaskadér, v noci hazarduje se svým životem jako nájemný řidič zločineckých gangů. Není pro něj důležité o jakou práci se jedná, před kým se utíká či o co zrovna mezi mafiány běží. Jednou z nejbližších osob, kterou má, je Shannon - jeho manažer, který mu dohazuje kšefty. Jednou však přijde s netradičním nápadem, přihlásit Řidiče do profesionálního závodu. Za investora mu vytipoval Bernieho Rose, velkého boháče s pochybnými zdroji příjmů. Sbližování s krásnou Irenou je ideální do té doby, než se vrátí z vězení její manžel, který má na krku velké potíže. Kdo vyhraje tuhle divokou honičku s nohou na plynu, se můžete dozvědět od 15. 9. V hlavních rolích uvidíte Ryana Goslinga, Christinu Hendricks, Rona Perlmana, Oscara Isaaca a Bryana Cranstona. Snímek DRIVE získal na letošním festivalu v Cannes Cenu za nejlepší režii.

ColombianaColombiana – nikdy nezapomeň, odkud pocházíš
Krásná Zoe Saldana na sebe vzala podobu brutální vražedkyně a věřte, že téhle slečně byste cestu zkřížit nechtěli. Hněv, který jí drží při životě, vychází z pouhé dětské vzpomínky. Ta je však natolik emotivní a silná, že jí žene kupředu s touhou pomstít se. Když byla naše hlavní hrdinka malá, někdo chladnokrevně zabil její rodiče. Cataleya je nyní dospělá a snaží se nejen zlikvidovat každého padoucha, který se připlete do cesty, ale především chce najít vraha otce i matky. Když se dohromady sejde tým scénáristů ze snímku „96 hodin“ a tvůrce „Brutální Nikity“ a „Leona“, pak je jasné, že se můžeme těšit na pořádnou akci, drama a divoké dobrodružství, ve kterém jde neustále o život. Dále ve filmu hrají Lennie James, Michael Vartan, Graham McTavish a Max Martini. COLOMBIANA má premiéru 22. září.

Zneužívaný – přímý pohled do krutého života
ZneužívanýČeský dokumentární snímek vypráví příběh třicetiletého Filipa Zahradila. Jako malý chlapec byl sexuálně zneužívaný svou matkou. Osud ho však dohnal k nenávratnému činu. Když mu bylo osmnáct let, při vzájemné potyčce svou mámu zabil, a následně tak skončil ve vězení. Štáb se s ním setkal v době, kdy byl propuštěn na svobodu. „Hrdina“ jim svěřil svůj temný příběh. Kromě vzpomínek na ošklivé dětství nám však film nabídne i pohled na jeho současný život. Předchozí kruté zkušenosti ho nutí k neustálému střídání partnerek, hlavní problém však tkví mnohem hlouběji. Sexuální násilí se na něm podepsalo, proto Filip tíhne k sado-masochistickým praktikám. Bohužel k nim však nutí i své vyvolené, často nedobrovolně a brutální formou. Pokud se chcete podívat této kruté realitě do očí a dozvědět se o Filipovi více, můžete na ZNEUŽÍVANÉHO vyrazit od 26. 9. Upozorňujeme však, že snímek je údajně nejdrsnějším dokumentem tohoto roku a obsahuje přímé brutální záběry, proto je u nás přístupný až od osmnácti let. Otázkou je, zda si nestačí večer pustit televizní zprávy, kde se i tak dozvíme o hrůzných činech a násilí jiných lidí.

 

 

Bez dechuBez dechu – budou zajisté fanynky Taylora Lautnera
Ten se snad nejvíce prosadil v populární Twilight sáze. Konkrétně ve Stmívání, Novém měsíci a Zatmění. I v Rozbřesku se na něj můžeme těšit, ten je však zatím ještě daleko, premiéra je naplánovaná až na letošní listopad. Aby to Lautnerovým příznivcům nebylo líto, mohou tohohle sympatického herce z Michiganu vidět už od 29. září ve snímku BEZ DECHU. Vedle něj se objeví Maria Bello, Jason Isaacs, Sigourney Weaver, Alfred Molina, Michael Nyqvist nebo Lily Collins. A o co vlastně v tomhle akčním thrilleru půjde? Mladík Nathan Harper žije relativně spokojený život do té doby, než jednoho dne objeví na internetu svou fotku. Na tom by nebylo až tak nic divného, pokud by portrét nebyl zařazen v databázi pohřešovaných dětí. Život se mu rázem otočí o sto osmdesát stupňů. Neví, kdo jsou jeho skuteční rodiče a z ničeho nic je mu v patách policie i vládní agenti. Jaké tajemství se asi dozví během své nebezpečné poutě?Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky filmových společností
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání