Muži v naději jsou jasným kandidátem na České lvy

Muži v nadějiJestli dokázal Jiří Vejdělek ohromit české diváky i filmové kritiky ŽENAMI V POKUŠENÍ, pak věřte, že jeho další dílo MUŽI V NADĚJI vás okouzlí a pobaví přinejmenším stejně. S lehkostí a nadsázkou snímek velmi znamenitě zachycuje komplikované vztahy mezi muži a ženami, kdo z nich má ve vztahu navrch a co je klíčem k šťastnému manželství. Podání různých životních situací je nenásilné. Někdy zábavné, jindy hořce smutné.


Jak už název sám napovídá, tentokrát se děj bude točit především kolem mužů. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Jirka Macháček. Lepší dvojku jsme si ani nemohli přát. Působí spolu opravdu důvěryhodně a skvěle se doplňují. Zatímco Polívka na sebe vzal podobu energického šedesátníka Rudolfa, který ač je ženatý, tak neustále prohání ženské sukně, Macháček se nám tentokrát představí jako vzorný manžel Ondřej. Ten by svou ženu nikdy nepodvedl a poslouchá jí jako hodinky, co jí na očích vidí, to hned běží udělat. Některé dámy si teď zajisté povzdechnou, že by takové muže chtěly mít doma také. Jenže čeho je moc, toho je příliš. A čím víc se Ondřej snaží, tím víc se s ním jeho drahá polovička Alice (Petra Hřebíčková) nudí.

Rudolf, který je shodou okolností Ondřejovým tchánem, musí jako vzorný otec zasáhnout. Kdo by však čekal, že mu bude promlouvat do duše ve stylu „musíš na ni být hodný, ale být větší chlap a vzor“, ten by se hodně spletl. Rudolfova teorie správně fungujícího vztahu je přesně opačná. Žena má mít údajně pocit, že o chlapa musí bojovat a snažit se o to, aby si ho udržela. A nejdůležitější je, že se ženská nesmí nudit! Ondřej je tak nešťastný, že si vezme jeho slova k srdci. Ze slušného manžela se tak najednou vyklube muž, který je obletován milenkou Šarlotou (Éva Vica Kerekes). A díky svému nově nabytému sebevědomí začíná sklízet ovoce i u své ženy.

Muži v nadějiRudolf mu však zapomněl vysvětlit jednoduché pravidlo – čeho je moc, toho je příliš a to samé platí i v podvádění. Když dojde na věc nezávazně a párkrát, může to být ku prospěchu, pokud se do toho však člověk začne zamotávat, čeká ho pak v životě pěkný hokej. To si na vlastní kůži vyzkouší i Ondřej. Začne odhalovat, že všechno nebude jen růžové, jak doufal. Čeká ho spousta prekérních situací, ze kterých bude složitě hledat cestu ven. Pozorujete-li tyto scény na plátně, připadají vám komické a často se u nich zasmějete. Zároveň si však uvědomujete trpkou skutečnost, že většina z nich je skutečně ze života. Když byste byli v kůži hlavních postav vy, určitě by vám už tolik do smíchu nebylo. Někteří pak budou možná překvapeni ze samotného vyvrcholení příběhu.

Vše je zakončeno s nadsázkou a důvtipem. Pochopíte, že nikdy do věcí nevidíte tak, abyste uměli říct, kdo má skutečně pravdu. Ale pokud jde o onu nevyváženou rovnici, zda má navrch žena nebo muž, uvidíte, že ani jeden z nich to nemá ve vztahu lehké. O tom vás přesvědčí i Simona Stašová, která hraje Rudolfovu ženu, nutno podotknout, opravdu excelentně. Právě její postava vnesla do celé zápletky spoustu dojemných situací, které vám vženou slzy do očí.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Falcon


 

 

Komentáře  

 
#1 Martina 2011-09-01 23:59
Muži v naději - to je zkrátka film ze života.Ve kině se tomu můžeme zvesela zasmát,ale v životě už je to tvrdá realita.
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání