V Jizerských horách se natáčí příběh odvážné BELLY

Film Bella MiaEvropou už pár dnů kolují zprávy o bavorské krávě Yvonne, která utekla od svých farmářů a skrývá se kdesi v přírodě. Ze svého domova je pryč více jak tři měsíce, v České republice je přezdíváme Bella. Tato kráva však není jediná, kdo se rozhodl vyrazit do světa na vlastní pěst, u nás před několika lety uteklo dokonce celé stádo. Někomu to možná zní trochu bláznivě, kameramana a režiséra Martina Dubu to inspirovalo k sepsání námětu na film.


Film Bella MiaZ opravdu zajímavého námětu pak čerpal jeden z našich nejtalentovanějších českých scénáristů Marek Epstein, který se postupně propracoval ke scénáři „BELLA MIA“. Snímek vzniká v produkci Bio Illusion producenta Miloslava Šmídmajera. Děj odstartuje již zmiňovaný útěk kravího stáda, v jehož čele stojí chytrá a důvtipná Bella. Společnými silami se všichni snaží dostat na svobodu. Hlavní pointa příběhu však leží na bedrech lidí, kteří jsou drsní a nekompromisní. Ve své roli samozvaných pánů tvorstva nesneseme jakýkoli projev vzdoru a touhu po svobodě vždy raději ničíme hned už v samotném zárodku.

„BELLA MIA“ vypráví o farmáři Pazderovi, jeho rodině a malé komunitě lidí ze vsi, odkud krávy utekly. Tato mimořádná událost pak výrazně zasáhne do jejich životů, zatímco jedni fandí zvířatům a dopřáli by jim svobodu a toleranci, z těch druhých se naopak vyloupnou velmi arogantní povahy s touhou pomstít se tomu, kdo si dovolil vzepřít se jejich vůli.

Ač možná příběh působí trochu jednoduše, tvůrci slibují, že bude hodně nabitý emocemi. Natáčení se realizuje v malé vesničce Roprachtice, která se nachází na úpatí malebných Jizerských hor. Z filmařského hlediska se jedná o velmi náročný projekt. Už necelý rok probíhá v místě práce se zvířaty, ta se musela naučit pohybovat se ve volné přírodě. Režisér a kameraman Martin Duba do vesnice pravidelně dojíždí se svým malým štábem, aby zde natočili řadu sekvencí a situací jenom se zvířaty.

Film Bella MiaOd pondělí 15. srpna začalo natáčení také se samotnými herci. Duba se velmi poctivě věnoval samotnému výběru hereckého obsazení, aby pak postavy v maximální míře odpovídali nejen jeho představám, ale aby působili důvěryhodně i na diváky. Ti musí na první pohled uvěřit, že tyto osoby bytostně patří do jeho mimořádného příběhu o lidech a zvířatech. V hlavních rolích se tedy představí Alžběta Stanková, Igor Orozovič, Břetislav Rychlík, Petr Rajchert a mladá herečka Anna Fialová. Ta si zahraje roli vzpurné dcery framáře Pazdery, kterého ztvární Petr Forman.

„BELLA MIA“ se bude odehrávat ve čtyřech ročních obdobích. Letní skončí s 2. zářím, pak se herci a štáb vrátí do Roprachtic ještě na podzim a následně i v zimě. Na jaro příštího roku jsou naplánované poslední záběry, které ukončí tento příběh i realizace zajímavého natáčení. Premiéra filmu je naplánována na podzim roku 2012. Kromě lidských postav se můžete těšit také na kraví hrdiny, kteří se jmenují Bella, Dupla, Fany, Straka, Lysá a Býček.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bio Illusion

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Rozjelo se natáčení celovečerního filmu Okresní přebor
Obhájce – Film poodkrývající těžkosti soudního systému
Na scénu přichází Kapitán Amerika
Skončilo natáčení české komedie Probudím se včera!

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání