VŠICHNI JSOU V POHODĚ: Někdy je těžké říkat pravdu

Všichni jsou v pohodě
Rodinné drama s nádechem road movie, tak by se dal charakterizovat nový snímek „Všichni jsou v pohodě“ od režiséra Kirka Jonese. Čerstvý důchodce Frank Goode postupně zjišťuje, že jeho děti nejsou tak šťastné, jak si doposud myslel. Jeho sny o dokonalé rodině se pomalu rozplývají.
Všichni jsou v pohodě
Každý sní o tom, že bude mít spokojenou rodinu a jeho děti budou úspěšné v tom, po čem toužily. Tak smýšlí i Frank Goode (Robert De Niro), jehož žena byla vždy prostředníkem mezi ním a jejich čtyřmi ratolestmi. Otec totiž celý život pracoval v továrně na telefonní dráty a na rodinu neměl tolik času, jak by si představoval. Žena mu však nedávno umřela, a tak vzal vše do svých rukou. Pozval své potomky k sobě na víkend, ovšem všichni se mu postupně omluvili. Frank se tedy rozhodl, že je překvapí a navštíví je.

V tu chvíli se rozjíždí kolečko cestování a pozoruhodných či nečekaných setkání. Frank má totiž o svých dětech jen pozitivní informace a najednou zjišťuje, že není všechno tak dokonalé, jak se domníval. Nejdříve navštívil „malíře“ Davida v New Yorku, ten však nebyl doma. Autobusem tak odcestoval do Chicaga za Amy (Kate Beckinsale), která dělá v reklamní agentuře. Další cesty vlakem do Denveru za Robertem a do Las Vegas za Rosie (Drew Barrymore) mají také podobné scénáře. Až na místě Frank objevuje skrytá tajemství a nejvíce smutný je z toho, že mu jeho vlastní děti lžou. Nejlépe to vystihl Robert, když otci řekl. „Lidi jsou zdvořilí, ne vždy říkají pravdu.“ Všem dětem však Frank předá obálky, v nichž vyslovuje velké přání. Když se pak vrací letadlem domů, dostane infarkt a pomocí scény z minulosti vše odhaluje.

Všichni jsou v pohoděJonesova režisérská práce je velmi dobrá, horší je to s jeho scénářem. Kromě toho, že je dost průhledný, občas je až šíleně jednoduchý až kýčovitý. Snímek se důsledně zaměřuje na rodinné vztahy a každodenní problémy Američanů, lehce pak nechává nahlédnout do životů všech hlavních postav v různých částech USA. Žádný průlomový film ale nečekejte. Jen lehce odpočívejte, střídejte úsměv se smutnou tváří a jednoduše buďte v pohodě.Text: Pavel Urban
Foto: Falcon

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání