VŠICHNI JSOU V POHODĚ: Někdy je těžké říkat pravdu

Všichni jsou v pohodě
Rodinné drama s nádechem road movie, tak by se dal charakterizovat nový snímek „Všichni jsou v pohodě“ od režiséra Kirka Jonese. Čerstvý důchodce Frank Goode postupně zjišťuje, že jeho děti nejsou tak šťastné, jak si doposud myslel. Jeho sny o dokonalé rodině se pomalu rozplývají.
Všichni jsou v pohodě
Každý sní o tom, že bude mít spokojenou rodinu a jeho děti budou úspěšné v tom, po čem toužily. Tak smýšlí i Frank Goode (Robert De Niro), jehož žena byla vždy prostředníkem mezi ním a jejich čtyřmi ratolestmi. Otec totiž celý život pracoval v továrně na telefonní dráty a na rodinu neměl tolik času, jak by si představoval. Žena mu však nedávno umřela, a tak vzal vše do svých rukou. Pozval své potomky k sobě na víkend, ovšem všichni se mu postupně omluvili. Frank se tedy rozhodl, že je překvapí a navštíví je.

V tu chvíli se rozjíždí kolečko cestování a pozoruhodných či nečekaných setkání. Frank má totiž o svých dětech jen pozitivní informace a najednou zjišťuje, že není všechno tak dokonalé, jak se domníval. Nejdříve navštívil „malíře“ Davida v New Yorku, ten však nebyl doma. Autobusem tak odcestoval do Chicaga za Amy (Kate Beckinsale), která dělá v reklamní agentuře. Další cesty vlakem do Denveru za Robertem a do Las Vegas za Rosie (Drew Barrymore) mají také podobné scénáře. Až na místě Frank objevuje skrytá tajemství a nejvíce smutný je z toho, že mu jeho vlastní děti lžou. Nejlépe to vystihl Robert, když otci řekl. „Lidi jsou zdvořilí, ne vždy říkají pravdu.“ Všem dětem však Frank předá obálky, v nichž vyslovuje velké přání. Když se pak vrací letadlem domů, dostane infarkt a pomocí scény z minulosti vše odhaluje.

Všichni jsou v pohoděJonesova režisérská práce je velmi dobrá, horší je to s jeho scénářem. Kromě toho, že je dost průhledný, občas je až šíleně jednoduchý až kýčovitý. Snímek se důsledně zaměřuje na rodinné vztahy a každodenní problémy Američanů, lehce pak nechává nahlédnout do životů všech hlavních postav v různých částech USA. Žádný průlomový film ale nečekejte. Jen lehce odpočívejte, střídejte úsměv se smutnou tváří a jednoduše buďte v pohodě.Text: Pavel Urban
Foto: Falcon

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání