Rozjelo se natáčení celovečerního filmu Okresní přebor

Okresní přeborAno, fanoušci Okresního přeboru mohou jásat, se svými oblíbenými herci se brzy setkají také ve filmu! V produkci společnosti MediaPro Pictures bylo zahájeno natáčení celovečerního snímku, který se bude jmenovat OKRESNÍ PŘEBOR – POSLEDNÍ ZÁPAS PEPIKA HNÁTKA. Fotbalový klub Slavoj Houslice se znovu předvede v plné parádě i s legendárním Josefem Hnátkem.


Ve středu 10. srpna padla v Lochovicích na Berounsku první klapka k novému českému filmu. Ten samozřejmě vychází ze stejnojmenného televizního seriálu, který vysílala televize Nova. Ta je také koproducentem tohoto díla. Tvůrčí tým, jenž realizoval natáčení seriálu, rovněž stojí za tvorbou celovečerního snímku. Do režisérského křesla usedl Jan Prušinovský. Ten se také podílel na tvorbě scénáře společně s Petrem Kolečkem. Kameramanem „Okresního přeboru“ je Petr Bednář.

Okresní přeborAčkoli se bude děj odehrávat v dobře známých fotbalových kulisách, padla první klapka na překvapivém místě, a sice na hřbitově. Filmový štáb bude natáčet především v Lochovicích a přilehlém okolí, kromě malé přestávky, až do půlky října. Na očekávanou premiéru si však příznivci „Okresního přeboru“ budou muset počkat do druhé poloviny příštího roku.

Jak už sám název prozrazuje, ve snímku se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Pepik Hnátek. Pokud jste seriál nesledovali, prozradíme vám, že se v něm tento muž objevil pouze ve formě popela rozprášeného na houslickém hřišti. To motivovalo tvůrce, aby divákům představili tuto velkou osobnost v živé podobě. A čeho se bude týkat hlavní zápletka? Samozřejmě, že Josefa, jeho života a velkého dilematu. Fotbal pro něj totiž znamená absolutně všechno. Hlavní roli na svá bedra vzal divadelní režisér, umělecký šéf Dejvického divadla v Praze a také příležitostný herec Miroslav Krobot.

Okresní přeborNebude chybět významné derby mezi fotbalovým klubem Slavoj Houslice a Kostomlaty či vysvětlení Hnátkovy taktiky nakopávaných balónů. Diváci se mohou rovněž těšit na venkovskou pouť a samozřejmě známé tváře z původního seriálu. V roli zapáleného kapitána Jirky Luňáka uvidíte Ondřeje Vetchého, Luděk Sobota ztvární charakterního Václava Orla, postavu Hnátkovy manželky bude hrát Jaroslava Pokorná a David Novotný se objeví jako Jarda Kužel. Dvojici funkcionářů Ludvíka Hovorku a Adolfa Větvičku zahrají Pavel Kikinčuk a Leoš Noha.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: MediaPro Pictures

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Obhájce – Film poodkrývající těžkosti soudního systému
Na scénu přichází Kapitán Amerika
Skončilo natáčení české komedie Probudím se včera!
Dramatickou road-movie Rodina je základ státu uvidíte zanedlouho v kinech

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání