Karlovy Vary připravují Mezinárodní filmový festival

Mezinárodní filmový festival 2011Už příští týden odstartuje jeden z vůbec nejznámějších a také nejvýznamnějších festivalů v naší republice. Ve dnech od 1. do 9. července se koná 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu a to na svém tradičním místě v Karlových Varech. Co můžeme letos vidět a koho zde spatřit?

 

Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představí na sto sedmdesát devět celovečerních snímků. Některé starší filmy budou uváděny v retrospektivách, ostatní jsou však uvedeny v naší zemi vůbec poprvé. Jednadvacet snímků se dokonce může těšit na svou celosvětovou premiéru. Čekají nás však i mezinárodní premiéry – dvaceti pěti filmů a evropské premiéry – šestnácti děl.

A jaké soutěže se na Mezinárodním filmovém festivalu uskuteční? Bude vyhlášen nejlepší celovečerní hraný film, zvlášť si to pak mezi sebou rozdají dokumenty. Další soutěžní sekce mají názvy „Na východ od západu“ a „Fórum nezávislých“. Pro zahájení letošního festivalu bylo vybráno britské dobové drama režiséra Caryho Joji Fukunaga „Jana Eyrová“. Snímek osobně představí herečka, která v něm ztvárnila hlavní roli, Judi Denchová. Po jejím boku si zahráli Mia Wasikovská a Michael Fassbender. A kdo tento ročník uzavře? Na závěr slavnostního vyhlášení se bude konat projekce filmu „Půlnoc v Paříži“.  Jedná se o romantickou komedii pocházející z rukou Woodyho Allena.

Mezinárodní filmový festival 2011Do Karlových Varů letos znovu zavítá i mnoho zahraniční hostů. Jedním z nich bude držitel globu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografie ze 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu, John Malkovich. Filmový a divadelní herec, režisér a producent pocházející z Ameriky bude hostem letošního čtyřicátého šestého ročníku. Samozřejmě i tentokrát zde bude prezentovat své výtvory a aktivity, překvapivě to však nebude z oblasti kinematografie. Představí zde svou kolekci netradičního pánského oblečení značky Technobohemian. Tu umělec sám navrhl. V rámci festivalu ji na sobě předvedou přední čeští herci. Malkovich k tomu prozradil: „Technobohemian je pojem, na který jsem narazil v jednom dosud nepublikovaném italském románu, se svolením autora ho použil a doufám, že to je dobré využití.“ Rovněž přiznal, že vztah k módě má již dlouhou dobu. Díky tomu se mu tak naskytla možnost nového vyjádření sebe samého.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: MFF Karlovy Vary

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Mezinárodní filmový festival připomene české filmové legendy
Karlovarský festival představil první letošní novinky
Jeden svět: Stokrát jinak o lidských právech
FEBIOFEST: Svět ve filmovém pohybu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání